Пацієнти дитячої лікарні «Охматдит», 8 липня 2024 р. Андрій Єрмак/Telegram
Два корпуси дитячої лікарні "Охматдит", які поруйновані російським ракетним ударом 8 липня 2024 року, не підлягають відновленню. На будівництво нового корпусу спрямують, зокрема, і благодійні кошти. Нині на рахунках "Охматдиту" — 800 мільйонів гривень донатів. Також сьогодні у медзакладі запустили у роботу Центр крові. На черзі — повернення до лікарні онкохворих пацієнтів.
Про це розповіли на брифінгу 12 липня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко та гендиректор київської дитячої лікарні "Охматдит" Володимир Жовнір, повідомляє кореспондентка Суспільного.
За словами міністра Віктора Ляшка, ремонті роботи в "Охматдиті" розпочалися вже наступного дня після російської атаки. 12 липня вдалося відновити функціонування Центру крові.
"Це дозволяє нам, з урахування того, що вже запустилася й онкогематологічна лабораторія, поволі повертати онкопацієнтів у відділення, де вже проведені першочергові роботи й приведені до стану, коли можна приймати пацієнтів", — сказав Віктор Ляшко.
Гендиректор київської дитячої лікарні "Охматдит" Володимир Жовнір розповів, що завдяки запуску Центру крові, вже сьогодні компоненти крові отримають діти, яких після ракетного удару перемістили до інших лікарень.
"Тобто йде заявка на наших лікарів на наш пункт, ми готуємо компоненти крові й передаємо туди де вони зараз знаходяться", — сказав Жовнір.
В "Охматдиті" вже відновили подачу світла та води, на черзі – операційні. Зараз тривають відновлювальні роботи всередині приміщень, аби повернути до лікарні онкохворих дітей. Запрацювало, зокрема, відділення радіології.
"Це є головною передумовою, щоб ми повернули дітей в "Охматдит", поки не запущена вся інфраструктура, це світло, це медичні гази, це кисень, вода, чисте приміщення. Зараз зроблені все передумови включно з палатами, щоб ми могли повернути першу партію дітей з онкохворобами до "Охматдиту", — переконує гендиректор дитячої лікарні. Читати ще
Читати ще У столичній лікарні помер хлопчик, який на момент удару РФ по «Охматдиту» був у критичному стані у реанімації
Паралельно триває робота з комплексної оцінки завданих збитків.
"Ми очікуємо завершення дефектного акту, який скаже, яка вартість будівництва повинна бути, щоби прибрати усі негаразди після терористичного акту Росії. І у понеділок-вівторок "Охматдит" обере компанію, яка буде реалізовувати будівельні роботи. Саме тоді ми вже будемо знати вартість і тривалість відновлення саме нового корпусу", — наголосив Віктор Ляшко.
Окрім цього, за його словами, на території медичного центру оцінюються наслідки руйнувань об'єктів, які віднесені до культурної спадщини, а також триває робота над усунення пошкоджень інших корпусів лікарні.
Читати ще
Читати ще Дитяча лікарня «Охматдит» постраждала під час обстрілу Києва: волонтери розбирають завали
Як зазначив міністр, старий хірургічний корпус, скоріш за все, теж підлягатиме знесенню. Тож, замість двох поруйнованих, зведуть один новий сучасний корпус.
"Ми з командою "Охматдит" почали працювати над медичним завданням, для того, щоб передати його проєктантам і розпочати проєктувати на цій території новий корпус, який стане доповненням до цього нового теж поруйнованого корпусу і закриє усі питання по медичній допомозі, яка надавалася в цих двох будівлях", — сказав Віктор Ляшко.
Посадовець також розповів, скільки грошей надійшло на благодійні рахунки "Охматдиту" і куди їх спрямують.
"Ресурс, який ми отримали, а це вже понад 800 мільйонів (гривень — ред.) від усіх партнерів, надійшов на рахунки благодійних фондів і благодійного рахунку "Охматдиту", разом з державними коштами буде в пріоритеті. Ми вже відправили на усунення наслідків терористичного акту в новому першому корпусі. Також гроші будуть направлені на медичне обладнання, проєктування і будівництво нового корпусу. Уряд і держава дофінансує стільки, скільки буде треба", — поінформував міністр.
За нинішніми підрахунками, вартість знищеного медичного обладнання, яке потрібно буде замінити — це 360-400 мільйонів гривень. Та сервісні інженери ще перевіряють справність обладнання, яке візуально ціле, але можливо є збої в роботі, зазначив Ляшко.
"Виробники та меценати готові якесь обладнання надати безоплатно", — повіідомив посадовець.
Нині 16 пацієнтів "Охматдиту" висловили бажання лікуватися за кордоном.
"Зараз проводять консиліуми по кожному пацієнту з цих 16-ти. Зокрема, лікарі "Охматдиту" працюють з лікарнями, які потенційно готові їх прийняти, для того, щоб зрозуміти, який діагноз і яке лікування застосовувалося. Ми розраховуємо, що одна із перших евакуацій може бути на початку наступного тижня", — сказав Ляшко.
Як ми повідомляли, раніше гендиректор київської дитячої лікарні "Охматдит" Володимир Жовнір виступив онлайн на засіданні Радбезу ООН. Він повідомив, що в момент російської атаки на лікарню 8 липня всередині перебували понад 600 пацієнтів і майже стільки ж працівників, проводились три складні операції.
Що відомо про обстріл НДСЛ "Охматдит" у Києві 8 липня
Зранку 8 липня на Київщині та в Києві працювали сили ППО через ракетну атаку РФ. Уламки впали в семи районах столиці. Загинули понад 33 людини, більше сотні поранені.
Зокрема, під час ранкового ракетного обстрілу столиці постраждала дитяча лікарня "Охматдит". Війська РФ цілеспрямовано запустили по дитячому медзакладу ракету Х-101.
Унаслідок атаки РФ на дитячу лікарню там загинули двоє людей (родич пацієнта і лікарка), за медичною допомогою звернулися 32 поранених.
Ракета повністю зруйнувала корпус токсикології та пошкодила ще 4. Постраждали 10 хірургічних відділень, 5 онковідділень, 2 соматичні відділення, інтенсивна терапія, 2 реанімації, операційні блоки, відділення радіології та променевої терапії, частина онкогематологічної лабораторії.
Дітей, які перебували на лікуванні в "Охматдиті", евакуювали в інші медзаклади.
Після атаки 8 липня в Охматдиті не було світла, кисню та водопостачання, розповідав міністр охорони здоров'я Олег Ляшко.
Надвечір 9 липня енергетики ДТЕК почали встановлювати три трансформаторні підстанції, щоб повністю заживити Охматдит.
Окрім виділених урядом 9 липня на відновлення атакованої росіянами дитячої лікарні 100 мільйонів гривень, виділять ще додаткові 300 мільйонів гривень, заявив президент Володимир Зеленський.
У день обстрілу фандрейзингова платформа UNITED24 та Monobank запустили збір благодійних коштів на відбудову Охматдиту. Ціль — 100 мільйонів гривень. Оголошену суму — 100 мільйонів гривень — на допомогу Охматдиту вдалося зібрати менше ніж за 3 години. Партнери та меценати продовжують перераховувати кошти.