За інформацією: Суспільне Вінниця.
unsplash.com / Фото ілюстративне
Колегія суддів Вищого антикорупційного суду ухвалила обвинувальний вирок щодо колишнього заступника генерального директора державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" та директора товариства "Торговий дім "Еко-Сервіс", яких підозрювали у заволодінні грошима комбінату. За інформацією з офіційного сайту суду, обох підозрюваних визнали винними.
Колишнього заступника генерального директора комбінату суд визнав винним у вчиненні злочину за статтею "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою", засудивши до дев’яти років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади, строком на три роки, та з конфіскацією всього майна, яке є його власністю.
Директора торгового дому "Еко-Сервіс " суд визнав співучасником привласнення грошей комбінату (частина 5 статті 27 та частина 5 статті 191 Кримінального кодексу України – ред.) та засудив його до восьми років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, яке є його власністю.
Строк відбування покарання обчислюватиметься з моменту фактичного затримання обох обвинувачених.
Крім того, суд конфіскував 20 мільйонів 853 тисячі 307 гривень, одержаних товариством "Торговий дім "Еко-Сервіс" від підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат".
Вирок датований 2 листопада і набуває законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Оскаржити його, подавши апеляцію, можна протягом 30 днів.
Що відомо
- Розслідувати справу розпочали у березні 2018 року, восени 2019-го ексзаступнику генерального директора комбінату із забезпечення виробництва та директору торгового дому "Еко-Сервіс"повідомили про підозру. У травні 2020 року детективи Національного антикорупційного бюро завершили розслідування справи у розтраті 25,4 мільйона гривень комбінату. Слідчі встановили, що протягом лютого-травня 2015 року підозрювані уклали додаткові угоди до договору на закупівлю сірки для потреб підприємства, якими незаконно збільшили ціни на 31%, а у подальшому – на 57%. При цьому, вартість закупівлі сірки зростала поетапно, оскільки у процесі продажу щоразу задіяли не менше трьох компаній-посередниць. В результаті цієї схеми комбінату завдали 24,5 мільйона гривень збитків. Угоди через суд анулювали, корпоративні права директора товариства, вартістю 11 мільйонів гривень, передали Агентству з розшуку та менеджменту активів.
- Державне підприємство "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" – один з 28 уранодобувних центрів світу, найбільший у Європі, єдине в Україні підприємство, що забезпечує видобуток природного урану і виробництво його оксидного концентрату. Виробничі майданчики підприємства розташовані у Дніпропетровській та Кіровоградській областях – це три уранові шахти, три заводи, близько 20 допоміжних підрозділів.