Експрезидент Німеччини про Путіна: Це – ворог із повної психів марксистсько-ленінської системи


Експрезидент Німеччини про Путіна: Це – ворог із повної психів марксистсько-ленінської системи

Йоахім Гаук (скриншот)

Західним лідерам слід усвідомити, що становлення російського диктатора Володимира Путіна відбувалося в «повній психів марксистсько-ленінській системі», і цей бекграунд змішався з його неоімперськими замашками, що «дає небезпечну суміш». Про це Badische Zeitung заявив колишній президент Німеччини (2012-2017) Йоахім Гаук.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Гаук, «який випустив кілька років тому книгу про толерантність, зараз займає чітку позицію на підтримку України», – пише видання в підводці до інтерв’ю з політиком.

Він наголошує: «Не можна забувати, наскільки глибоко люди, на зразок Путіна, натхненні леніністським мисленням».

«Якщо в тебе влада, ніколи не віддавай її». Нині ми бачимо це вже без комунізму – у його націоналістичних імперських жестах. Друге – «Хто сильніший, той і правий». Комуністичний принцип, який спостерігаємо сьогодні. Третє – безпорадність суспільства: «Не дозволяй свободи думок». Це все народжене у комунізмі, а зараз відроджено. Немає свободи думок, немає суспільства, немає вільних ЗМІ. Четверте – «Використовуй репресивний апарат», – перерахував Гаук.

ДОВІДКА. Під час радянської окупації частини Німеччини Гаук був одним із лідерів правозахисного руху та активним членом опозиції, а також депутатом Народної палати НДР останнього скликання від некомуністичного Альянсу 90. Після падіння Берлінського муру був першим адміністратором архівів Штазі.

Як сказав політик, «так їх навчали в КДБ, і тепер це радянське змішалося з неоімперською ідеологією Росії».

«Це дуже небезпечна суміш», – наголосив він, додавши під час інтерв’ю, що «у нас попереду ворог».

Читайте також: LIGA.net запитала нового посла в Берліні, чи отримають ЗСУ танки Leopard

За словами президента ФРН у 2012-2017 роках, Путін – «старий кадебіст, який був соціалізований у марксистсько-ленінській системі, повній психів», і саме це є коренем того, як він ставиться до України і як веде війну.

Західним лідерам, додав Гаук, настав час усвідомити ці факти.

Колишній посол України в Берліні Андрій Мельник написав у Twitter, що Гаук «справжній державник, з кістяком та принципами. Не боїться. Навіть перед Путіним».

  • На початку жовтня 2022 року Гаук заявив, що Німеччина має підтримувати Україну, «Путін розраховує на страх».
  • Побувавши в Україні, нинішній президент ФРН Штайнмаєр сказав німецькому виданню, що там «все набагато страшніше», ніж вважають німці.
  • 26 жовтня глава Мюнхенської конференції з безпеки Хойсген заявив, що ядерні загрози Кремля «спрямовані на німців, щоб налякати їх та відвадити від підтримки України».

Джерело