Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ)

ЕКЗ — це допоміжна репродуктивна технологія, яка полягає у поєднанні сперматозоїдів та яйцеклітини в лабораторії, отже, поза тілом жінки.

Це метод, до якого вдаються пари, які бажають завести дитину, але зіткнулися з проблемою безпліддя.

Сперматозоїди чоловіка поміщаються разом з яйцеклітинами жінки поза її тілом у спеціальне середовище в лабораторних умовах, а потім ембріон підсажується в матку майбутньої матері.

Запліднення з медичною допомогою включає ряд методів, що використовуються для надання допомоги парі в народженні дитини: внутрішньоматкова інсемінація, екстракорпоральне запліднення. Ці методи практикуються спеціалізованими лікарями-гінекологами та репродуктологами.

Близько 10 до 15% пар дітородного віку страждають на безпліддя в Україні. Майже кожна 6 пара страждає на безпліддя. Проте виходи є – допоміжні репродуктивні технології приходять на допомогу бездітним парам. Для більш детальної інформації вивчіть матеріал профільної клініки: https://medicalplaza.ua/uk/content/eko

Коли вдаватися до екстракорпорального запліднення?

Коли пара не може зачати дитину протягом року, першим кроком є ​​консультація лікаря, який зможе оцінити фертильність чоловіка та жінки. Після оцінки стану здоров’я та фізичного обстеження може бути проведена серія діагностичних тестів.

Коли це можливо, лікар спочатку лікує безпліддя жінки чи чоловіка, щоб вони могли відновити свою природну фертильність.

На початку лікування для виникнення вагітності практикуються прості методи, наприклад внутрішньоматкова інсемінація.

ЕКЗ пропонується тільки тим парам, які не можуть скористатися більш простими методами або для яких інші способи лікування чи народження дітей не принесли належного результату.

ЕКЗ — це основне лікування для жінок або чоловіків, у яких був поставлений діагноз безпліддя (низька рухливість сперматозоїдів або низька кількість сперматозоїдів), яке не вдалося вилікувати.

ЕКЗ також пропонують зробити при ендометріозі, безплідді неясного генезу (6% випадків безпліддя).

ЕКЗ також може проводитися у пар із високим ризиком генетичних аномалій, які можуть призвести до серйозного захворювання.

Коротка історія ЕКЗ

Луїза Браун — перша дитина, яка народилася за допомогою ЕКЗ. Вона народилася 25 липня 1978 року у Англії. Її батьки, Леслі та Джон Браун, намагалися завести дитину протягом 9 років, але безуспішно.

Два лікарі з Кембриджського університету, фізіолог Роберт Едвардс та гінеколог Патрік Стептоу протягом 10 років працювали над революційною технікою. Вони намагалися зібрати в пробірці яйцеклітини та сперматозоїди, щоб отримати ембріон для пересадки в материнську утробу. Їхня спроба екстракорпорального запліднення виявилася успішною. Народилася перша дитина з пробірки. Луїза Браун сьогодні ще жива і навіть народила дитину класичним способом. Лікар Роберт Едвардс отримав Нобелівську премію з медицини у 2010 році за розвиток екстракорпорального запліднення.

Успішне лікування методом екстракорпорального запліднення залежить від таких факторів, як вік та спосіб життя жінок і чоловіків, причин безпліддя, кількості ембріонів, перенесених на етапі запліднення.

Після 40 років лише 4-5% пацієнток можуть завагітніти та успішно народити дитину за допомогою ЕКЗ.