Фахівці пояснили, як вибратися на автомобілі зі снігу без лопати та троса

Снігопад у великому місті може викликати серйозні проблеми на дорогах, не кажучи вже про заміські траси. Застрягти у снігу можна навіть у дворі власного будинку.

Однак не всі автомобілісти наперед готуються до таких ситуацій. Фахівець розповів в інтерв’ю порталу ampercar.com, що робити водієві, якщо колеса машини загрузли в снігу, а під рукою немає ні лопати, ні троса.

Більшість сучасних автомобілістів не возять у машині пристрої на випадок несподіваного снігового колапсу. Забуксувавши, водії одразу думають, що потрібно знайти трактор чи вантажівку, щоб витягнути авто.

Але тут криється каверза: у водіїв спецтехніки майже завжди металеві троси. І ось у чому проблема – такий трос абсолютно нееластичний.

Один різкий ривок, і замість порятунку можна отримати зірване буксирувальне вушко або покручений підрамник. Підсумок – удар по гаманцю у вигляді ремонту.

Наївно покладатися і на прості мотузки або дешеві троси, які можна купити в супермаркеті. При високому навантаженні такий трос просто лусне, залишивши авто в снігу.

Запорука успішного звільнення зі снігового полону – якісний та надійний трос. Найкращий вибір – динамічна стропа або міцна альпіністська мотузка.

У цьому випадку буксируючий автомобіль розганяється, а потім гальмує, перетворюючись на імпровізований якір. Енергія, накопичена в стропі, витягне машину плавно та впевнено, мінімізуючи ризик ривків та пошкоджень.

Тримати в машині лопату – не рекомендація, а золоте правило кожного водія. Але забудьте про хисткі пластикові інструменти, які розвалюються в самий невідповідний момент. У машині потрібна повноцінна штикова лопата з металу, яка впорається із щільним снігом.

Але що робити, якщо немає ні лопати, ні троса? Спочатку за допомогою ніг розчистіть хоча б невеликий простір під ведучими колесами автомобіля.

Потім створіть поверхню для зчеплення: використовуйте гілки, дошки, каміння або навіть килимки із салону, щоб вони зіграли роль імпровізованих “сенд-траків”.

Далі потрібно виставити колеса прямо і плавно, без пробуксувань почати рух. Головне – дати шинам можливість зачепитися за підкладені матеріали. Як тільки автомобіль рушить з місця, слід рухатися повільно, щоб остаточно вибратися зі снігової пастки і продовжити шлях.

Якщо під час руху колеса знову забуксували, треба від’їхати назад, а потім знову повернутися вперед, накочуючи таким чином щільний сніг під колесами авто.

Далі слід повторити цикл “розгойдування”. З кожним разом автомобіль просуватиметься все далі і далі прокладеною колією і через деякий час вибереться зі снігового полону.

Новости Украины