Коли ми говоримо про скляні фасади, то мимоволі уявляємо величезний та ідеально рівний скляний фасад, що нагадує дзеркало. Втім, реальність дещо суворіша. Парадоксально, але скляні фасади часто не є скляними, адже так само містять велику кількість конструкцій з металу, які негативно впливають на зовнішній вигляд, а також не мають бажаного віддзеркалення. Сьогодні завдяки рішенням та продуктам української компанії Aestech в архітекторів з’явився інструмент для реалізації сміливих проєктів з використанням скла.
Побороти недоліки стандартних рішень
Ключова особливість, а разом з тим і головна проблема, звичайного склопакета ховається у його конструктивних особливостях. Одна з важливих функцій скла – чинити опір вітровому та сніговому навантаженню. У звичайного ж склопакета з цим є певні проблеми.
Річ у тому, що в опорі різним типам навантаження бере участь не лише перше скло. Аби збільшити його опорну здатність зазвичай йдуть найпростішим шляхом – збільшують товщину першого шару. Зрештою отримуємо значно важчу конструкцію, для монтажу якої необхідні масивні стійки та ригелі. І тепер уявіть, скільки таких тримальних конструкцій з металу буде потрібно для фасаду, скажімо, торговельного центру. Виходить, що всю естетику, а разом з ним і зайві квадратні метри, з’їдає купа стійок та ригелів.
Інструмент сміливих ідей
На відміну від звичайних склопакетів, у склопакетів підвищеної міцності (СПМ) – ноу-хау Aestech – в опорі навантаженню бере участь не перше, а одразу всі шари. Для цього їх жорстко склеїли між собою та нанесли спеціальний пултрузійний контур. Навіть тонша конструкція має в рази більшу жорсткість.
Склопакет підвищеної міцності можна робити в декілька разів більшим за стандартний, адже окрім жортскості він сам виконує роль тримальної конструкції, тобто такому склопакету не потрібні металеві опори – він кріпиться до сусідніх склопакетів та тримальних конструкцій будівлі. Відсутність ригелів та стійок дозволяє експериментувати з розміром та формою склопакета. Пласкі, радіальні, під різними кутами – вони дають змогу реалізувати будь-яку сміливу архітектурну ідею.
Кінець епохи «кривих дзеркал»
Коли архітектори уявляють як буде виглядати їх проєкт, вони часто забувають, що в процесі реалізації стандартні рішення не дадуть бажаного результату. Причина ховається в самій конструкції звичайних склопакетів. Під дією температур – високої або низької – тиск всередині склопакету збільшується та зменшується через розширення чи стискання газу, що знаходиться між шарами скла. Це призводить до лінзування або навпаки схлопуванні склопакета.
Через викривлення фасад втрачає одну з фундаментальних своїх вимог – створювати відображення без спотворень. Через вже згадану жорсткість для склопакетів підвищеної міцності ця проблема не актуальна. Фасади з використанням безрамного скління мають низький рівень візуальних спотворень, аж до повної їх відсутності.
Команда, яка знає як створювати архітектуру, що буде вражати
Aestech – це не лише унікальна запатентована технологія, а й професійна команда інженерів, які вже понад 15 років допомагають архітекторам розширити межі можливого у скляній архітектурі та позбутися рамок, як в прямому, так і переносному сенсі.
Компанія не лише виробляє склопакети, а й займається проєктуванням, розрахунками, здійснює технічний нагляд та повний супровід проєкту, адже в роботі зі склом будь-яка, навіть незначна, помилка може коштувати занадто дорого. Також в Aestech є власне виробництво, яке дає змогу задовольнити будь-який запит архітектора на склопрозорі конструкції.
Склопакет підвищеної міцності – яскравий приклад впливу однієї технології на цілу індустрію. Впевнені, що ця технологія змінить не лише зовнішній вигляд наших міст, але й зробить значний внесок в розвиток сучасної архітектури.