Фітнес-тренер у Дружківці проводить безкоштовні заняття для жінок, дітей та реабілітує військових

Переселенка з Ясинуватої Ольга Косач у Дружківці проводить безкоштовні заняття з фітнесу для дітей та жінок. Крім того, жінка займається безкоштовною реабілітацією військових.

С 6 років Ольга займається спортом – баскетбол, бокс, волейбол, воркаут. Після отриманих травм вона зрозуміла, що більше не може займатися з такою ж віддачею як раніше, тому вирішила свої знання та вміння передати іншим людям. У 2018 році після отримання сертифіката фітнес-тренера та реабілітолога вона у Дружківці зібрала першу групу місцевих мешканців, з якими займалася фітнесом.

Після початку повномасштабного вторгнення Ольга з родиною переїхала до Львова, як раз за декілька днів до страшної трагедії на краматорському вокзалі. «Сидіти без діла у Львові я не могла, тому поступово почала займатися волонтерством, — каже фітнес-тренер. – Саме на заході України я познайомилась з 12-річною дівчиною з Олексієво-Дружківки, яка отримала травми після «прильоту» по вокзалу Краматорська, а її мама загинула. У школярки були важкі поранення – 40 осколкових поранень у нозі та грудному відділі. Вона не могла навіть підійматись з ліжка. Після знайомства з нею я почала приходити до лікарні та з іншими волонтерами допомагати пацієнтам. Роботи було дуже багато з пораненими цивільними. У мене з’явилась мета – максимально допомогти людям з дітьми. Тим більше, що багато тренерів та реабілітологів виїхали, а людям потрібно допомагати з реабілітацією. Після цього я стала ще більше углибляться у цих напрямках та навчатися».

Під час мешкання у Львові Ольга кожного місяця приїжджала до нашого міста та допомагала людям проходити реабілітацію у Дружківці. Майже пів року вона мешкала фактично на два міста. У жовтні 2022 року тренер все ж прийняла рішення повернутися на схід України та системно допомагати дружківчанам та людям з інших міст. Для отримання фінансування Ольга почала писати гранти та шукати людей, які допоможуть відкрити спортзал. Паралельно з пошуком фінансування Ольга проводила заняття для охочих на свіжому повітрі та у залах, які вдалося знаходити. У 2024 році завдяки центру «Майора» та її керівнику Галини Хомченко тренеру вдалося знайти приміщення, обладнання та необхідне фінансування для проведення безкоштовних зайнять.

Після отримання приміщення Ольга Косач почала проводити тренування для людей різного віку – наймолодшій дівчинці п’ять років, найстаршій жінці – 71.

«Для кожної людини я хочу знайти індивідуальний підхід, але особливу увагу потрібно приділяти дітям, — зазначає тренер. – Тим більше, що у 95% дітей діагностують сколіозі, парези, ожиріння. Та й взагалі вони, у більшості своїй, дуже погано розвинені фізично. Вже за один – два місяці зайнять у них відчувається прогрес – покращується постава, фізична підготовка, плечі та лопатки «стають на місце». До того ж, у Дружківці діти через війну не відвідують занять у школах або кружках та наші заняття дають їм змогу поспілкуватися з однолітками не через смартфон або планшет».

Не менш важливі зайняття й для дорослих жінок. До Ольги приходять люди, які ніколи не займалися спортом, а у 30, 40, 50 років зрозуміли, що без спорту вдаються взнаки проблеми зі здоров’ям. Що вже казати про жінок передпенсійного та пенсійного віку. Тим більше навіть для дорослих людей важливо покращувати психофізіологічний стан, що дуже гарно робити саме через заняття спортом.  

Попри складності роботи з різними групами людей, найважче проводити реабілітацію серед військових. Через важкі бронежилети, спорядження, зброю всі військові скаржаться на болі у спині та попереку. Також захисники України приходять на заняття після осколкових поранень, ампутацій кінцівок.

«Військові – це моя дуже важка тема. Найскладніше знати, що військовий, з яким ти проводила заняття, на жаль, загинув або зник без вести. До того ж про систему при роботі з військовими не може бути й мови – їх можуть відправити на передову або перевести у інший населений пункт», — зазначає тренер.

Наразі Ольга Косач планує перенести тренування до центру Дружківки, щоб охопити як можна більше населення, тому що наразі зайняття проходять на околиці міста і людям складно добиратися до спортивної зали.

«Плани грандіозні, але наразі ми користуємось тим, що є. Моя мета максимально допомогти всім нужденним. Запрошую всіх, кому цікаво займатися спортом, доєднатися до наших груп», — закликає тренер.

Для запису на заняття напишіть Ользі Косач на сторінку в Facebook.

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Amediastiftelsen в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів. 

Джерело

Новости Украины