Гаряче VS холодне зберігання криптовалюти: що обрати новачку?

 

Усі новачки, які хочуть розібратися в цифрових активах, стикаються з проблемою: де краще зберігати криптовалюту? ЦеКрипто надасть відповідь на це запитання.

На початкових етапах інвестицій у криптовалюту власні гроші можна довірити компаніям та фондам, що купують та зберігають цікаві для вас монети. Інший варіант – зберігати цифрові активи та управляти ними самостійно.

Гаряче VS холодне зберігання криптовалюти

Якщо користувач обирає самостійне використання цифрових активів, він починає знайомитися із варіантами зберігання купленої на біржі крипти. Понад 90% криптовалютних інвесторів, що тільки починають свій шлях, виконують такі дії:

 1. Створюють акаунт на популярному торговому майданчику
 2. Вигадують унікальні логін та пароль.
 3. Отримують можливість входу до особистого кабінету.
 4. В акаунті можуть побачити назви та кількість своїх токенів.

Як тільки кількість активів стає великою, користувач починає думати про альтернативні способи зберігання. Так він дізнається про те, що індустрія криптовалюти має два повністю протилежні за змістом способи зберігання: холодне та гаряче. Ці назви є умовними, а відрізняються тим, що гаманці з гарячим зберіганням мають постійне підключення до Інтернету, а з холодним – ні.

Як працюють холодне та гаряче зберігання?

Робота з криптою, попри метод зберігання, потребує наявність приватного та публічного ключів.

 • Публічний ключ – особиста адреса користувача, на яку пересилають криптовалюту.
 • Приватний ключ – ключ, який може підтвердити вашу транзакцію.

Якщо ви використовуєте гарячі гаманці, приватні ключі зберігаються біржами та сервісами; якщо холодні – особисто вами чи апаратними гаманцями. Відновлення цих ключів потребує так звану сід-фразу – особливо згенеровану послідовность слів, яка є так званим бекапом. Її найчастіше використовують під час втрати чи поламання пристрою.

Що таке гаряче зберігання?

Гаряче зберігання – це різноманітні біржі, додатки та програмні гаманці. Найчастіше доступ до цифрових активів є схожим на доступ до звичних нам мобільних додатків чи електронної пошти, бо для взаємодії з ними всіма потрібне підключення до Інтернету. Різні майданчики й біржі також називаються кастодіальними послугами; відповідно, гаманці – кастодіальні. Програмні – це гаманці та інші додатки, які можна завантажити на смартфони чи комп’ютери.

Переваги використання гарячого гаманця

 • пропонує більше інструментів для роботи з вашими монетами (покупки, обміни, інші торгівлі);
 • дає можливість використання гаманця без участі додаткових апаратів;
 • є чудовим варіантом для конвертації з фіатними коштами, торгівлею.

Недоліки використання гарячого гаманця

 • є досить вразливим до атак хакерів;
 • є можливість втратити кошти через шахрайські дії власників сервісів або бірж.

Приклади гарячих гаманців

 • Біржа Binance (про роботу з цією платформою можете знайти багато статей від ЦеКрипто за посиланням https://tsecrypto.com/courses/);
 • Біржа Coinbase;
 • Програмний гаманець MetaMask;
 • Програмний гаманець Trust Wallet.

Що таке холодне зберігання?

Холодне зберігання – це варіант зберігання крипти без підключення до мережі. Інтернет потребується тільки тоді, коли користувач має здійснити певну транзакцію. Прикладами таких гаманців є звичний запис на папері чи апаратний гаманець – фізичний пристрій, який зберігає всі ваші приватні ключі. Тут підтвердження операцій (їх підпис) відбувається вручну через натискання кнопок у додатку власника гаманця. Приватний ключ на папері зазвичай зберігається як сід-фраза.

Переваги використання холодного гаманця

 • надійний захист від кіберзлочинців, бо доступ до приватних ключів є тільки у вас;
 • є чудовим варіантом для зберігання великої суми на довгий період часу.

Недоліки використання холодного гаманця

 • інструменти для обміну, продажі та інших операцій, які є в біржах та додатках, не завжди доступні.

Приклади холодних гаманців

 • Апаратний пристрій Ledger;
 • Апаратний пристрій Trezor;
 • Металева планшетка, що потрібна для запису сід-фрази вручну.

Який варіант зберігання криптовалюти обрати?

Обидва варіанти є однаково популярними серед людей, що взаємодіють з криптовалютними активами. Гарячі гаманці порівнюють із додатками банків, через які можна щось купувати, робити конвертації, платити за будь-які послуги тощо. Холодні ж можна порівняти із сейфами, до яких доступ є тільки у вас. Аналізуючи все вищесказане, ви маєте самостійно обрати між холодним та гарячим зберіганням після оцінки їхніх плюсів та мінусів.

Ми вважаємо, що чудовим варіантом буде поєднання обох видів: застосування апаратної програми, яка пропонує під’єднатися до варіанту гарячого зберігання криптовалюти. Так ви зможете як використовувати всі зручності онлайн-гаманців, так і фізично підтверджувати транзакції на пристрої. Потрібно обирати такий спосіб, щоб ваші інвестиції в крипто активи завжди були захищені та розподілені так, щоб ви ніколи не мали проблем з доступом до ваших фінансів та їх використанням.

Новости Украины