Газове обладнання: види та призначення

Спорядження для туризму дуже різноманітне. Той самий газовий балон може використовуватися в багатьох пристроях, що відрізняються за призначенням і функціями. Розповідаємо, яким буває туристичне газове обладнання і для чого воно потрібне.

 

Пальники

Компактний пристрій для приготування їжі й нагрівання води легко поміщається в рюкзак невеликого об’єму. Прилад може накручуватися зверху на балон або підключатися до нього за допомогою шланга. Окремі пальники мають ніжки для підвищення стабільності та регульовані підставки для посуду.

Інтегрована система для приготування їжі

Комплект «усе-в-одному» містить балон газовий, пальник, підставку та каструлю. Він дає можливість отримати всі необхідні аксесуари в одній невеликій коробці. Серед мінусів — досить великі розміри й незручність обслуговування.

Плитки

Це поліпшена версія пальника з великою робочою поверхнею та інтегрованими ніжками. Плитка оснащується регулятором подачі газу й системою безпеки. Деякі моделі можуть підключатися до великих пропанових балонів. Таке спорядження для туризму буде дуже корисним, якщо ви йдете в похід великою компанією та розбиваєте повноцінний табір.

Обігрівачі

Це особливе газове обладнання, яке містить керамічний нагрівальний елемент. Розжарюючись до високої температури, він починає випромінювати інфрачервоні промені, як і побутовий електричний пристрій. Обігрівач підвищує рівень комфорту, даючи можливість обходитися без багаття. Він буде життєво необхідним в екстремальному зимовому поході за низької температури повітря.

Лампи

Такі системи освітлення є альтернативою акумуляторним ліхтарикам. Вони дають яскраве світло з характерним легким мерехтінням, яке позитивно впливає на нервову систему, знімаючи стрес. Лампа добре працює за будь-яких кліматичних умов — на відміну від батарей, балон не потребує підтримання постійної температури.

Різаки

Мініатюрні газові пальники дають вузький концентрований струмінь полум’я, що розігрівається до 600–1200 градусів. Вони надають можливість розвести багаття навіть узимку, очистити шкіру тварини чи птаха на полюванні, а також відремонтувати пошкоджене металеве спорядження.

Про що ще треба подбати

Фахівці інтернет-магазину Travelersclub також радять не забувати про такі аксесуари:

  • вітрозахисні екрани для пальників;
  • підвісні системи для монтажу ламп на гілках;
  • сірники й запальнички;
  • перехідники та шланги для подачі газу;
  • регулятори полум’я для плиток.

 

Звичайно, у похід треба брати й запасні газові балони. Пам’ятайте — більшість із них є одноразовими й не підлягають самостійному заправленню.

Новости Украины