Гендиректора НДСЛ «Охматдит» Володимира Жовніра відсторонили від виконання обов’язків — Ляшко

НДСЛ «Охматдит» після російської ракетної атаки 8 липня, Київ, 19 липня 2024 р. Cуспільне/Анна Самара

Генерального директора Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" Володимира Жовніра відсторонили від виконання обов'язків до завершення перевірок щодо відновлення будівель лікарні після російської атаки 8 липня.

Про це повідомив у Facebook міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Зазначається, що генеральний директор НДСЛ Охматдит Володимир Жовнір відсторонений від виконання обов'язків до завершення перевірок Національною поліцією України, іншими правоохоронними органами та комісією МОЗ.

"Моя позиція — виконувачем обов'язків має бути людина з-поміж завідувачів відділень, яка отримає найбільшу підтримку колег. Зараз проводжу консультації", — сказав Ляшко.

За його словами, факти, пов'язані з відновленням будівель Охматдиту та діями Благодійної організації "Благодійний фонд "Охматдит" — здорове дитинство" наразі вивчаються Національною поліцією України за його зверненням. Також аналітичну роботу з цього приводу проводить НАБУ. Крім цього, триває внутрішня перевірка МОЗ.

"Всі обставини мають бути встановлені. Всі винні мають бути покарані. Лікарня має бути відбудована. Все має відбуватися чітко, прозоро, швидко і відповідно до законодавства", — зауважив Ляшко.

Зокрема, він зауважив, що вчора стали відомі перші результати проведення перевірки комісії МОЗ. Є випадки викривлення ключової інформації, яка подається в міністерство, у засоби масової інформації та міститься в документах, і зі сторони керівництва лікарні, і зі сторони Фонду.

31 липня рішенням загальних зборів Фонду надано рекомендацію Охматдиту. Йшлося про укладення договору на виконання ремонтних робіт пошкодженого сучасного корпусу лікарні з вже відомою компанією.

Рішення оголосити компанію переможцем тендеру прийняв генеральний директор Охматдиту Володимир Жовнір, про що було поінформовано громадськість на офіційній сторінці лікарні.

"При цьому, згідно з інформацією, яка стала відома в ході проведення перевірки МОЗ, відповідні рекомендації про фінальний вибір переможця від Робочої групи саме Охматдиту отримані не були. Чому? Це питання залишається відкритим і буде досліджене компетентними органами", — зауважив Ляшко.

Він також зазначив, що збирати кошти саме на рахунок Фонду після атаки на Охматдит 8 липня запропонував директор лікарні, посилаючись на успішний досвід співпраці. Наразі МОЗ дотримуватиметься раніше озвученого плану. Згідно з ним — всі подальші процеси відновлення Охматдиту відбуватимуться під наглядом Ради з відновлення. До неї вже увійшли представники міжнародних організацій та компаній, які здійснили найбільші пожертви.

Напередодні директор НДСЛ "Охматдит" Володимир Жовнір заявив, що Благодійний фонд "Охматдит — здорове дитинство", на рахунок якого надходили пожертви на відновлення лікарні після атаки 8 липня, не хоче переказувати зібрані кошти на офіційні рахунки медзакладу.

В ефірі "Суспільне. студія" голова голова благодійного фонду "Охматдит – Здорове дитинство" Євген Вембер підтвердив, що всі кошти, які зібрані для відбудови лікарні, знаходяться на рахунках фонду. Це понад 378 мільйонів гривень. Водночас, він додав, що не фонд не отримував від лікарні офіційних запитів щодо необхідності перерахунку грошей, а у Міністерстві охорони здоров'я їм не дали пояснення, яким є правовий механізм перерахування грошей.

Що відомо про відбудову корпусу "Охматдиту"

Благодійний фонд "Охматдит — Здорове дитинство" 19 липня 2024 року оголосив тендер на ремонт фасаду та внутрішнього опорядження лікарні, яка постраждала від російської ракетної атаки 8 липня.

Термін прийому заявок сплив 25 липня. Повідомлялося, що участь у конкурсі взяли 14 будівельних компаній України. В "Охматдиті" зауважили, що проведений відбір не був тендером в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі", а був приватним конкурсом задля організації відкритого використання коштів, які пожертвували громадяни.

25 липня відбулося засідання Робочої групи НДСЛ "Охматдит" разом із представниками благодійного фонду щодо оцінки пропозицій, поданих учасниками конкурсу. За результатами оцінювання та після консультацій із юристами був обраний остаточний переможець — ТОВ "Буд-Технолоджі". Вартість пропозиції без ПДВ — понад 307 млн грн.

Тим часом журналісти проєкту "Наші гроші" з'ясували, що близько десяти будівельних компаній, які брали участь у тендері на відбудову корпусу "Охматдиту", пропонували виконати роботи за значно нижчу суму: від 42 до 286 млн грн. Розслідувачі також висловили сумніви в тому, що переможець тендера має відповідну техніку для проведення ремонтних робіт.

Очільник МОЗ Віктор Ляшко заявив, що договір на відбудову корпусу НДСЛ "Охматдит" із переможцем тендера — ТОВ "Буд-Технолоджі" — ще не підписаний. Він сказав, що Міністерство охорони здоров'я звернулося до правоохоронних органів для проведення додаткових перевірок тендера. Згодом міністр заявив, що на відбудову дитячої лікарні "Охматдит" проведуть новий тендер. Також гроші, які зібрали на потреби дитячої лікарні, перерахують на її казначейський рахунок.

Що відомо про обстріл НДСЛ "Охматдит" у Києві 8 липня

Зранку 8 липня на Київщині та в Києві працювали сили ППО через ракетну атаку РФ. Уламки впали в семи районах столиці. Загинули 33 людини, більше сотні поранені.

Зокрема, під час ранкового ракетного обстрілу столиці постраждала дитяча лікарня "Охматдит". Війська РФ цілеспрямовано запустили по дитячому медзакладу ракету Х-101.

Унаслідок атаки РФ на дитячу лікарню там загинули двоє людей (родич пацієнта і лікарка), за медичною допомогою звернулися 32 поранених.

10 липня в столичній лікарні помер хлопчик, який на момент удару по "Охматдиту" був у критичному стані в реанімації.

Ракета повністю зруйнувала корпус токсикології та пошкодила ще 4. Постраждали 10 хірургічних відділень, 5 онковідділень, 2 соматичні відділення, інтенсивна терапія, 2 реанімації, операційні блоки, відділення радіології та променевої терапії, частина онкогематологічної лабораторії.

Дітей, які перебували на лікуванні в "Охматдиті", евакуювали в інші медзаклади.

Після атаки 8 липня в Охматдиті не було світла, кисню та водопостачання, розповідав міністр охорони здоров'я Олег Ляшко.

Надвечір 9 липня енергетики ДТЕК почали встановлювати три трансформаторні підстанції, щоб повністю заживити Охматдит.

Окрім виділених урядом 9 липня на відновлення атакованої росіянами дитячої лікарні 100 мільйонів гривень, виділять ще додаткові 300 мільйонів гривень, заявив президент Володимир Зеленський.

У день обстрілу фандрейзингова платформа UNITED24 та Monobank запустили збір благодійних коштів на відбудову Охматдиту. Ціль — 100 мільйонів гривень. Оголошену суму — 100 мільйонів гривень — на допомогу Охматдиту вдалося зібрати менше ніж за 3 години. Партнери та меценати продовжують перераховувати кошти.

Джерело

Новости Украины