Гетманцев: Інфляція 22% – це не катастрофа, а подвиг


Гетманцев: Інфляція 22% – це не катастрофа, а подвиг

Фото: пресслужба Слуги народу

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев вважає, що інфляція в Україні досить помірна як для війни. «Якщо інфляційний процес триватиме так і надалі, нічого катастрофічного у цьому немає», – сказав він у інтерв’ю РБК-Україна.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

Він зазначив, що у деяких країнах світу зростання цін набагато вище, ніж в Україні.

«[Інфляція] це загальносвітовий тренд. Чим викликаний? Пандемією, м’якою фіскальною політикою, роздмухуванням дефіцитів бюджетів іноземних країн та війною в Україні також. Бо війна в Україні та пандемія – це підвищення цін на продовольчі товари та енергоносії, а вони є тригером цієї світової інфляції», – пояснив Гетманцев.

Він заявив, що в Югославії під час війни інфляція розігналась до 9000%, а в Україні – поки що тільки 22,2%.

«Ви згадайте навіть ситуацію в Україні у 1990-х роках, криза, ці купонокарбованці, відсоток інфляції був шаленим. А то була мирна країна. Тепер найжорсткіша війна з 1945 року в Європі з великою та потужною країною, і інфляція через пів року – 22,2%», – сказав Гетманцев.

Депутат визнав, що у стримуванні інфляції значну роль зіграло заморожування тарифів на газ, опалення й електроенергію для населення, а також зменшення податків на пальне.

«Але головне, що було втримано відносну фінансову стійкість у перші місяці війни, зокрема у банківській, валютній сфері. Мені здається, що це без перебільшення подвиг регулятора», – сказав Гетманцев.

  • У липні 2022 року споживча інфляція в річному вимірі пришвидшилася до 22,2%. У місячному вимірі ціни зросли в Україні на 0,7%.
  • Міністр фінансів Сергій Марченко вважає такий рівень інфляції помірним як для країни, яка воює.
  • Проте в НБУ наголошують, що така інфляція – це скорочення майже на чверть реальних наявних доходів громадян.

Читайте також: Фрукти й одяг уповільнили інфляцію, але ненадовго. Зростання цін прискориться

Джерело