Гетманцев про ідею заборонити продаж сигарет і алкоголю за готівку: Це безглуздість


Гетманцев про ідею заборонити продаж сигарет і алкоголю за готівку: Це безглуздість

Фото: пресслужба Слуги народу

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев забракував ідею заборонити продаж сигарет і алкоголю за готівку, яку в січні озвучив Офіс президента. В інтерв’ю Економічній правді депутат висловив упевненість, що це неможливо реалізувати.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

«Це безглуздість, яку абсолютно неможливо реалізувати. Це стимулювання «чорного» ринку», – сказав Гетманцев.

На його думку, подібні ідеї «на рівні чергового псевдоексперта по Facebook» дискредитують владу.

Він додав, що автори радикальної податкової реформи мають викласти її у вигляді законопроєкту з детальною пояснювальною запискою, щоб її можна було обговорювати.

«Що я б зробив, так це реформу оподаткування доходів, об’єднання трьох податків – єдиного соціального внеску, військового збору і податку на доходи фізичних осіб – в єдиний податок із поступовим зменшенням ставки до 25% і з розширенням переліку вирахувань для фізичної особи, яка подає декларацію. Ми б простимулювали людей, щоб вони подавали декларацію, мали свою фінансову історію і слідкували за нею», – сказав Гетманцев.

Він додав, що навіть таку ідею не підтримує Міністерство фінансів через втрати для бюджету.

«Бо компенсатори у вигляді детінізації заробітних плат, які так часто наводять наші експерти, не сприймаються реальними фахівцями з публічних фінансів», – сказав він.

  • У серпні 2022 року стало відомо, що Офіс президента України обговорює нову концепцію податкової реформи, яка передбачає різке зниження податків. Модель отримала назву «10-10-10»: 10% – податок на прибуток, 10% – ПДФО і 10% – ПДВ. Також планувалось скасування ЄСВ і військового збору розміром 3%. 
  • У вересні глава фракції Слуга народу в Верховній Раді Давид Арахамія дав зрозуміти, що «10-10-10» не ухвалюватимуть, бо її автори не надали жодних розрахунків, а Захід не підтримає.
  • Міністр фінансів Сергій Марченко попередив, що не підтримає податкову реформу зі зниженням ставок.

Читайте також: Готівка знову стає головним засобом платежу. Як підготувати свій гаманець до блекаутів

Джерело

Новости Украины