Гірськолижний спуск у Ялівщині пропонує облаштувати у Чернігові депутат міської ради

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Максим Черненок. Суспільне Чернігів

Звернення Черненка до науково-технічної ради при Чернігівській ОДА, яка займається зонуванням лісопарку, не єдине. Всього до ради з 10 по 12 березня надійшло чотири листи з вимогою переглянути зонування РЛП. Окрім Черненка їх надіслали: директор "Чернігівводоканалу" Сергій Малявко, керівник комунального підприємства "АТП-2528" Руслан Волок, начальник управління архітектури міськради Сергій Калюжний. Клопотали всі четверо стосовно різних ділянок у Ялівщині та на березі Стрижня.

Що відомо про зонування РЛП "Ялівщина"

За проєктом зонування, РЛП "Ялівщина" поділений на чотири зони:

  • зона регульованої рекреації;
  • зона стаціонарної рекреації;
  • заповідна;
  • господарська.

Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина». Суспільне Чернігів

Найбільш охоронювана — заповідна зона, це майже 16 гектарів у центрі Ялівщини. Там розташовані стародавні поселення доби бронзи, раннього заліза та ранньослов'янського і давньоруського періодів.

У зоні регульованої рекреації заборонене будь-яке будівництво і вирубка лісу.

У стаціонарній — заборонена будь-яка господарська діяльність, і там мають бути лише об’єкти для обслуговування відвідувачів РЛП.

А от у господарській зоні проводити роботи дозволено, хоча й з додержанням вимог та обмежень, але без необхідності отримання окремого документа з оцінкою впливу таких робіт на довкілля.

Чотири звернення — одна мета: віднести ділянки з різних зон до господарської зони

Усі чотири звернення щодо зонування стосуються того, щоб віднести різні ділянки РЛП "Ялівщина" саме до господарської зони.

Окрім Королівської гірки, це також земля на правому березі Стрижня, та ділянки в Ялівщині, де проходить міський водогін та асфальтовані доріжки.

Директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Олександр Лось говорить:

"Віднесення деяких частин РЛП до господарської зони безпосередньо — сприятиме нормальній господарській діяльності".

Олександр Лось. Суспільне Чернігів

Звернення від "Чернігівводоканалу" та "АТП-2528" на засіданні науково-технічної ради озвучив депутат Максим Черненок:

"Вони хочуть ділянки лише для обслуговування водогону. Тільки в господарській зоні не потрібно проводити ОВД (оцінка впливу на довкілля). Бо ця процедура — це місяці".

У листі від комунального підприємства "АТП-2528", зачитаному Черненком, просили переглянути зонування на правому березі Стрижня. Мотивували це наявністю зливових каналізацій, які необхідно утримувати.

"У цій зоні розташовані ливневі каналізації. Питання в тому, що це господарські об'єкти, які повинні перебувати в господарській зоні".

Звернення від комунальних підприємства і Максима Черненка щодо змін зонування. Суспільне Чернігів

До того ж депутат заявив про плани облаштування там набережної. Вона буде тягнутися вздовж Стрижня від набережної на вулиці Стрілецькій через майбутній ЖК "Королівська гірка", які зводить фірма, пов’язана з його батьком Петром Черненком аж до вулиці Героїв Чорнобиля.

Третім питанням депутат-забудовник озвучив зміну зони Королівської гірки.

"На сьогоднішній день існує необхідність облаштування цієї гірки для занять зимовими видами спорту. Тобто — це сани, лижі".

Навіщо хочуть змінити статус асфальтованих доріжок?

Пропозицію Черненка щодо Королівської гірки розкритикувала представниця департаменту культури ОДА Валентина Мултанен.

"На цій території, де ліс, там це не припустимо. Саме статус РЛП дозволяє зберегти археологічну спадщину, яка є на тій території".

Валентина Мултанен. Суспільне Чернігів

Начальник управління архітектури міськради Сергій Калюжний просив надати статус господарської зони асфальтованим доріжкам, які є у Ялівщині.

"Господарська — для проєктування, для обслуговування, для ремонтування, для доставки будь-чого", — пояснив Сергій Калюжний.

Сергій Калюжний. Суспільне Чернігів

За словами представниці ради Наталії Проскуріної, статус цих доріжок хочуть змінити не просто так, а тому, що вони ведуть до земельних ділянок, які пов'язують із Максимом Черненком.

"Вулиця Ялівщина, 6 — тому, що дві ділянки є: Акуленко і Кравченко, які до 2015 року орендували начебто теплиці. Це все безпосередньо відноситься до Черненка. 3,5 гектара, які він хоче забудувати".

Наталія Проскуріна. Суспільне Чернігів

Що далі?

Максим Черненок на запитання, чи планується будівництво на цих ділянках, відповів так:

"Я зараз не можу вам сказати, інформації стосовно планів цієї земельної ділянки поки що немає".

За результатами засідання представники ради не підтримали жодного зі звернень.

Засідання науково-технічної ради, яка займається розробкою зонування РЛП «Ялівщина». Суспільне Чернігів

Як пояснила Наталія Проскуріна, проєкт зонування РЛП Ялівщина вже готовий, на його виготовлення витратили 272 тисячі гривень. У 2023 році його подали на затвердження депутатів обласної ради, але вони не підтримали це рішення. Зараз прокуратура оскаржує це голосування у суді.

"Треба затвердити проєкт, який вже 11 років існує у вигляді статусу, але цей статус нічим не наповнений, РЛП не має ні землі, ні меж, ні дерев, ні проєкту зонування", — каже представниця департаменту культури та туризму охорони культурної спадщини Валентина Мултанен.

Новости Украины