Годування кота – як і чим годувати нашого улюбленця?

Кормление кота - как и чем кормить нашего любимца?

Кішка, як хижак, повинна мати правильно збалансований та специфічний раціон. Люди, які вирішили завести вдома кішку, повинні знати її поведінкові та харчові потреби, а потім забезпечувати їх. Правильно підібране харчування чи домашній раціон – чудовий захист від багатьох небажаних захворювань. Слід пам'ятати, що коли ми вирішуємо завести кішку, вона стає повністю залежною від нас.

Харчування кошенят — чим годувати?

Вибираючи породисту кішку з розплідника, ми зазвичай купуємо її у віці не менше 12 тижнів, завдяки чому не виникає серйозних проблем із її харчуванням. Однак бувають ситуації, коли до нас у будинок приходить маленьке кошеня, яке все ж має бути під опікою мами. На жаль, життя сповнене несподіванок і бувають ситуації, коли доводиться підміняти таку кішку маму.

Харчування кошеня можна розділити на три етапи:

  • харчування новонароджених кішок;
  • годування кошенят у перехідний період;
  • харчування кошенят у період відлучення.

Чим годувати новонароджених котів?

Першою їжею новонароджених кошенят є материнське молоко як молозива. Разом з молозивом кошенята одержують поживні речовини, а також антитіла, гормони, ферменти та фактори росту. Кошенята отримують майже 90% свого імунітету через молозиво.

У новонароджених кішок особлива потреба в енергії становить 15-20 ккал метаболічної енергії на 100 г маси тіла. У перший тиждень свого життя вони здатні з'їсти один раз 10-15% маси тіла. У наступні тижні кількість зростає до 20-25% маси тіла. Ці перші дні мають вирішальне значення для правильного розвитку кішки у наступні роки.

У разі осиротілих кошенят найкраще підійде молозиво від іншої кішки, а якщо у нас його немає, підійде ліофілізат коров'ячого молозива, розчинений у заміннику молока. Приблизно через 3 дні перейти на годівлю тільки ЗЦМ. У нас можна купити такий препарат, але, на жаль, часто буває, що вони мають сумнівний склад. Інший варіант – змішати такий замінник молока на основі козячого чи коров'ячого молока. Звичайно, це не ідеальне рішення, але кошенятам, що осиротіли, потрібно щось їсти, так що це вихід із ситуації.

Чим годувати кошенят у перехідний період?

У віці від 2 до 4 тижнів утворюється так званий перехідний період. Це той момент, коли у молодих кошенят прорізуються зуби, тому можна потихеньку переходити на тверду їжу, наприклад пуріна для кошенят. Маленькі кошенята можуть ще не знати, як поводитися з такою їжею, тому добрий, м'ясистий вологий корм, розмелений з водою, підійде найкраще. Замість їжі також підійдуть дрібніші шматочки жирнішого м'яса або яловичого фаршу, що є багатством цинку, що дуже важливо в цей період котячого життя.

Чим годувати кошенят у період відлучення?

Період відлучення від матері — це час, коли кішка природним чином відлучається від матері. Зазвичай це починається віком від 6 до 12 тижнів. У цей період кошеня може повноцінно споживати тверду їжу у вигляді гарного вологого корму, або, якщо ми наважимося на домашнє харчування, можна почати годувати дієтою BARF.

Скільки разів на день потрібно годувати кошенят?

Молоді кошенята, завдяки інтенсивному зростанню, можуть їсти набагато частіше, ніж дорослі. Вважають, що кошенят до року можна годувати на вимогу. Однак це не найкраще рішення з погляду поведінки та здоров'я тварин. Постійний доступ до їжі тут також не підійде. Кішки інстинктивно потребують їжі. Залишаючи їжу весь час у мисці, ми не забезпечимо кішці цей важливий аспект поведінки.

В ідеалі молодих кошенят слід годувати кожні дві-три години протягом дня. На жаль, це часто не реально через те, що ми не завжди знаходимося вдома. Тому в цій ситуації краще окреме харчування, поки ми знаходимося вдома. Ми можемо годувати цих кошенят 5-6 разів на день, виходячи із стандартного робочого часу. Крім того, ми також можемо обладнати себе автоматичною подачею корму, що дозволить нам роздавати порції, поки ми знаходимось далеко від дому.

Скільки мають їсти кошенята?

Кошенята використовують більшу частину енергії, яку вони отримують з їжі, для зростання та розвитку тіла. З цієї причини їхня потреба в їжі часто більша, ніж у дорослої кішки. Все залежить від породи кішки та її генетики, але в середньому молода кішка, що росте, споживає близько 200 г корму на день. Трапляються випадки, коли вони іноді з'їдають вдвічі більше цієї їжі. Окремо варто звернути увагу на живіт нашого кошеня, яке має бути округлим, але не натягнутим. Також важливо регулярно перевіряти вагу вашої кішки.

Коли починати використовувати корм для дорослих кішок?

Деякі виробники кормів для кішок ділять свою продукцію на корми для кошенят та для дорослих кішок. Зазвичай ці два види харчування мало чим відрізняються один від одного. Корми для кошенят бувають дещо калорійнішими, але протипоказань годувати кошеня кормом для дорослих кішок немає. Однозначно важливіше аналізувати склад корму, щоб він забезпечував кішку всіма необхідними поживними речовинами та не містив непотрібних наповнювачів.

Чим годувати дорослу кішку?

Найекономічніший і найздоровіший спосіб годувати кішок — це годувати їх добрим, вологим, м'ясним кормом, призначеним для дорослих кішок, або правильно збалансованим та приготованим раціоном BARF. Як строгий хижак, дієта кішки повинна ґрунтуватися на добре засвоюваному білку тваринного походження. Тварини також важливі.

Який корм для котів вам підходить?

Корм для кішок буде поживним та покриє потребу в поживних речовинах, якщо він заснований на відповідних інгредієнтах, таких як м'ясо м'язів, субпродукти та правильно підібрані добавки. У хорошому вологому кормі для кішок з високим вмістом м'яса найбільшу частку становить м'язове м'ясо, за яким йдуть субпродукти, такі як печінка, шлунки, серце або легені. Добре, якщо їжа має докладний склад, адже слід пам'ятати, що «м'ясо і продукти тваринного походження, що містяться в їжі, не є синонімами м'язового м'яса. Такі продукти тваринного походження можуть містити відходи забою, такі як пір'я, роги або копита.

Субпродукти також повинні бути основою раціону, лише доповнювати його. Більшість із них, особливо печінка, є відмінним джерелом багатьох вітамінів та мінералів. Печінка багата у дуже важливому жиророзчинному вітаміні, вітаміні А. З іншого боку, надлишок субпродуктів у раціоні може сприяти більш рідкому випорожненню.

Жир у їжі є показником смаку та калорійності їжі. Добре, якщо до складу їжі входить риб'ячий жир, наприклад, лососевий жир. Олія лосося є джерелом вітаміну D та дуже цінних ненасичених жирних кислот Омега-3.

Хороший корм для кішок має містити таурин. Це незамінна амінокислота, яка регулює роботу багатьох систем в організмі кішки. Таурін відноситься до екзогенних амінокислот, а це означає, що кішки не в змозі синтезувати його самостійно в потрібній кількості, і їм доводиться отримувати його з їжею.

Таурін в організмі кішки впливає на кровоносну та імунну системи, захищає організм від важких металів та при антибактеріальній терапії. Він також підтримує засвоєння жиророзчинних вітамінів.

Дефіцит таурину у кішки може виявлятися такими недугами, як дистрофія сітківки, дилатаційна кардіоміопатія, недостатність репродуктивної системи або зниження імунітету. Вміст таурину в їжі слід оцінювати на рівні 2000 – 2500 мг/кг.

Повнорационный вологий корм із високим вмістом м'яса також має містити натуральні добавки. Такі добавки, як пивні дріжджі, борошно з яєчної шкаралупи або спіруліна, є джерелом багатьох вітамінів та мінералів, необхідних для правильного функціонування та розвитку кішки.

Невелике додавання овочів та фруктів на максимальному рівні також допустиме у котячому кормі. 5%. Кішки не отримують багато поживних речовин із овочів чи фруктів. З іншого боку, їх невелике додавання в їжу може позитивно позначитися на стимуляції кишківника для правильного перетравлення їжі.

Як зрозуміти, що корм не підходить вашій кішці?

Якщо ваш корм для котів має будь-які з наступних характеристик, це ознака того, що це не найкращий вибір:

Рослинний білок та побічні продукти рослинного походження:

Білок, отриманий із рослин, навіть після термічної обробки дуже погано засвоюється кішками, що робить його непотрібним наповнювачем у раціоні. Крім того, він часто є причиною харчової алергії. Тваринний білок має найвищу біологічну цінність для котів. Рослинні білки у своєму складі не мають необхідного для котів набору екзогенних амінокислот.

Скільки має їсти кішка або як часто потрібно годувати кішку?

Анатомія кішки вказує на дуже коротку систему травлення. У кішок також маленький шлунок, тому, на відміну від собак, вони не в змозі з'їсти за один раз дуже велику порцію їжі. У природі кішки їдять кілька разів на день. Тому годувати кішку 1-3 рази на день відносно недостатньо. Оптимально, це 5 і більше прийомів їжі на день.

Регулярність та подача страв у певний час також є важливими. Постійний доступ до котячої їжі – це неправильно. Якщо їжа весь час залишається в мисці, це може сприяти ожирінню кішки, а також негативно впливатиме на її поведінкові потреби. Перед їжею кішці потрібна стимуляція, яка відображає схему: полювання — їда — догляд за собою — сон.

Коли міняти котячий корм?

Бувають ситуації, коли ми змушені змінити їжу нашої кішки. Якщо ми помічаємо, що у нашої кішки зник апетит і після консультації з ветеринаром це не пов'язано зі здоров'ям тварини, то, швидше за все, їй просто набридла їжа. У цій ситуації треба спробувати дати кішці інший смак корму від виробника. Якщо це не спрацює, подумайте про корм іншого виробника.

Ще одним сигналом, коли варто задуматися про зміну корму, є будь-яка непереносимість з боку системи травлення кішки. Якщо це алергічні реакції, це може вказувати на харчову алергію однією з білків, які у їжі. У цій ситуації ми повинні провести дієту елімінації, щоб виключити сенсибілізуючий фактор.

Якщо у вашої кішки блювота чи діарея, і це не пов'язане із захворюванням, подумайте про зміну корму. У кожного виробника свої технологічні процеси та різні постачальники інгредієнтів для виробництва кормів для тварин. Може статися так, що наша кішка відноситься до тих, у кого більш чутлива система травлення, і один з інгредієнтів, що містяться в кормі, їй просто не підходить.

Що не можна їсти кішці?

Також є список продуктів, які в жодному разі не можна включати до раціону кішки, тому що вони шкідливі та токсичні для неї:

  • молоко та молочні продукти — через вміст лактози та казеїнового білка молоко та молочні продукти можуть викликати несприятливі захворювання, такі як болі в животі або діарея,
  • кава і чай — кофеїн, що міститься в них, токсичний для кішок. Перші симптоми отруєння кофеїном помітні через 1-2 години. Найчастіші симптоми включають блювання, серцеві аритмії, прискорене дихання. Смертельна доза кофеїну для котів становить 150 мг/кг маси тіла тварини.
  • солодощі, зокрема шоколад — у ньому міститься інгредієнт під назвою теобромін, що надає пролонговану дію на котячий організм. Це може навіть призвести до загибелі тварини.
  • цибуля, часник і зелена цибуля – дисульфіди, що містяться в них, токсичні для кішок. Симптомом є анемія, а у разі споживання великої кількості цих овочів навіть летальний кінець.
  • варені кістки — вони дуже небезпечні для кішок, тому що при вживанні в їжу можуть пошкодити систему травлення тварини, що з часом може вимагати котячої операції.
  • авокадо – містить речовину під назвою персин. Він шкідливий для котів і викликає діарею та блювання.
  • Шпинат — шпинат містить оксалати, токсичні для котів. Вони з'єднуються з кальцієм в організмі кішки, що, у свою чергу, викликає відкладення нерозчинних кристалів оксалату кальцію в нирках та сечовому міхурі. Це призводить до так званого оксалатно-кальцієвої сечокам'яної хвороби, а потім до запалення сечового міхура та нирок.
  • недоїдки після вечері – часта помилка багатьох власників кішок. Не варто давати кішці залишки від вечері, тому що спеції, що містяться в них, особливо шкідливі для кішок.
  • корм для собак — кішка не повинна їсти корм для собак, тому що він зазвичай містить більш високу концентрацію вуглеводів і не містить необхідних для котів добавок таурину.

Чим годувати кішку між їдою?

На додачу до основного корму ви можете давати кішці ласощі між їдою. Вони особливо корисні, коли ми хочемо навчити кішку правильній поведінці або просто зробити її щасливою. У зв'язку з тим, що, як я згадував раніше, у кішок коротка система травлення, ласощі теж повинні бути відповідної якості. На жаль, навіть невелика кількість нездорових ласощів може завдати шкоди вашій кішці.

Ласощі для котів, що рекомендуються, — натуральне в'ялене м'ясо без зайвих добавок. Ми можемо їх приготувати самі або купити. Пам'ятайте, однак, що сушене м'ясо також містить свої поживні речовини, тому делікатеси слід давати час від часу, щоб не порушувати основний раціон.

Якщо наша кішка їсть вологий корм з високим вмістом м'яса, також рекомендується час від часу давати їй жилистий шматок сирого м'яса, що розрісся. Попри досить поширений міф про те, що сухий корм очищає зуби, такий шматочок справді може про них подбати. Кішка, вгризаючись у м'ясо, природно стирає наліт.

Джерело

Новости Украины