Голова оборонного комітету Бундестагу виступила проти передачі Україні винищувачів


Голова оборонного комітету Бундестагу виступила проти передачі Україні винищувачів

Марі-Агнес Штрак-Циммерман (фото — ЕРА)

Голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман виступила проти передачі Україні винищувачів, бо в ході їхнього застосування, за її словами, українським захисникам доведеться вражати цілі на території Росії. Про це Штрак-Циммерман сказала в коментарі SWR Tagessprache.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За її словами, нині Німеччина та інші партнери концентруються на передислокації обіцяних Україні танків та навчанні на них українських солдатів.

«Літаки – це зовсім інша справа. На початку війни ми ясно дали зрозуміти, що не можемо захистити безпольотну зону. Тоді вам доведеться бомбардувати позиції на російській землі, щоб ваші власні літаки не могли бути збиті. Я можу сказати їм: це не варіант для мене», – сказала Штрак-Циммерман.

З іншого боку, пише SWR, через постачання бойових танків Німеччина не стане учасником війни згідно з міжнародним правом.

  • 14 лютого, за 10 днів до великої війни, Штрак-Циммерманн була категорично проти передачі Україні важкого озброєння, а у квітні вважала, що Україні для якнайшвидшого використання потрібна радянська зброя, а не західна на зразок БМП Marder.
  • У липні вона змінила свою думку і почала вимагати постачання в Україну важкого озброєння.
  • 20 січня 2023 року в Нідерландах заявили, що готові розглянути питання постачання Україні F-16, якщо отримають запит.
  • Президент Зеленський попросив партнерів на наступній зустрічі в Рамштайні погодити постачання цих літаків та далекобійних ракет.
  • Посол США в ОБСЄ Карпентер заявив, що очікує, що Вашингтон підтримає ідею союзників надати Україні F-16.

Джерело

Новости Украины