Горсад у Чернігові. Перетворення планують почати наступного року

Наразі триває розробка ескізу реконструкції Центрального парку культури і відпочинку (Горсаду) у Чернігові. Про це в коментарі для газети «Семь дней» розповів начальник управління житлово-комунального господарства Чернігова Ярослав Куц.

За його словами, після того, як місто розглянуло і ухвалило передпроєктну пропозицію, виконавець почав готувати ескіз.

– Це великий і вартісний проєкт, але він дуже потрібний місту.. Ескіз зараз роблять. Після того як ми його подивимося і затвердимо, почнеться проєктування з матеріалами і вартістю, – зазначив Ярослав Куц.

За його словами, роботи будуть тривати поетапно. І перший етап оновлення Горсаду за сприятливих умов і наявності фінансування можуть почати втілювати у життя вже у 2022 році.

– Реконструкція поділена на 13 мініпроєктів. У першу чергу – верхня частина Горсаду, сходи і «Стежка здоров’я». Плюс треба закласти всі мережі – електрику, воду, каналізацію.

У цьому році 100 % буде проєкт першої черги. Якщо будуть кошти, то, дасть бог, у наступному році будемо починати роботи, – сказав керівник управління ЖКГ.

Ретроспектива

Нагадаємо, початковий проект представили два роки тому – у травні 2019 року – архітектурна студія City Design, яка працювала над створенням центрального парку у Харкові.

Тоді за розрахунками проектантів загальна вартість реалізації проєкту мала становити 1 мільярд 942 мільйони гривень. Причому чверть цієї суми – вартість нових атракціонів, а решта – безпосередньо будівельні та інженерні роботи.

Втім, за два роки розцінки точно змінилися. До того ж, на стадії обговорення і затвердження міський голова Чернігова Владислав Атрошенко попросив додати до проєкту канатну дорогу, що також збільшує кошторис.

За прогнозами оновлений парк зможе приймати до 3 тисяч відвідувачів у звичайні дні і до 6 тисяч – на вихідні та свята. Загальна кількість відвідувачів очікується на рівні 1,5 мільйони людей на рік.

Де взяти гроші?

Передбачається фінансування з різних джерел. Бюджетних грошей може вистачити і 600 млн. Решта – приватні інвестиції від підприємців, які захочуть в подальшому заробляти на послугах (харчування, проживання, прокат спорядження). У свою чергу місто зможе заробляти на здачі окремих об’єктів в оренду.

Але основна частина доходів (близько 50%) планується від атракціонів. За попередніми розрахунками, вже в перший рік парк зможе заробити майже 60 млн грн, а на третій рік – після повного завершення робіт – вийти на цифри близько 75 млн.

Втім, це також розрахунки 2019 року, які станом на сьогодні можуть суттєво відрізнятися. Остаточний кошторис буде зрозумілий лише після представлення готового проєкту.

Источник