Гостра та хронічна закладеність носа: відмінності у симптомах і лікуванні

Закладеність носа – це поширений симптом, який може виникнути через різні причини, такі як інфекції, алергії або анатомічні особливості. Закладеність може бути як гострою, так і хронічною. Щоб позбутися цього неприємного симптому, необхідно з’ясувати причину його виникнення.

Закладеність носа може бути справжньою проблемою, що перешкоджає нормальному диханню та комфорту. Є різні способи, як позбутися закладеності носа, які залежать від причини його виникнення.

  • Використання вазоконстрикторних крапель або спреїв допоможе швидко зняти набряк слизової та полегшити дихання. Однак, вони не призначені для довготривалого використання, і їх не рекомендується застосовувати більш як 3-5 днів.
  • Регулярне промивання носа солоним розчином допомагає у видаленні слизу, бактерій та алергенів з носових ходів. Це допомагає зняти симптоми закладеності та забезпечує свіжість.
  • Інгаляції з використанням ефірних олій, таких як евкаліпт, можуть допомогти зняти симптоми, зокрема при першому появі неприємних відчуттів.
  • Використання зволожувача повітря допоможе уникнути сухості в носових проходах, яка може посилити відчуття закладеності.

Лікування в домашніх умовах

Лікування в домашніх умовах також може включати вживання багато теплих рідин, відпочинок та уникнення алергенів, які можуть посилити симптоми закладеності носа.

Важливо пам’ятати, що якщо симптоми не проходять протягом декількох днів, або якщо вони супроводжуються високою температурою або втратою нюху, слід звернутися до лікаря для консультації та призначення відповідного лікування.

Можна використовувати наступні методи, щоб зменшити симптоми:

  • використовувати умільця для зволоження повітря.
  • робити інгаляції з використанням ефірних олій.
  • пити багато теплих напоїв.
  • використовувати назальні спреї на основі морської солі.

Розуміння відмінностей між гострою та хронічною закладеністю носа допоможе правильно вибрати методи лікування і швидко позбутися цього неприємного стану.

Список використаної літератури:

  1. Hirsch, A. G., Stewart, W. F., Sundaresan, A. S., & Young, A. J. (2017). Nasal and sinus symptoms and chronic rhinosinusitis in a population-based sample. Allergy, 72(2), 274-281.
  2. Fokkens, W. J., Lund, V. J., Mullol, J., Bachert, C., Alobid, I., Baroody, F., … & Gevaert, P. (2020). European Position Paper on Rhinosinusitis and Nasal Polyps 2020. Rhinology journal, 58(S29), 1-464.
Новости Украины