GPS-моніторинг транспорту на київських вулицях: чим він допомагає муніципалам?

В лютому 2022 року Київ здобув сумнівний статус третього за кількістю заторів міста в світі. Таке собі досягнення, правда? Навіть наступні два з половиною роки війни не дуже виправили ситуацію, адже з часом автівок на київських вулицях не поменшало, а навпаки стало ще більше.

Звісно ж, частина киян цю проблему вирішує за допомогою міського транспорту, але на 100% пересісти на метро та тролейбуси чи автобуси вряди-годи вийде. Тому автовласники, зокрема комерційні, вдаються до технологій. Наприклад, чи відомо вам, що GPS моніторинг Київ може розвантажити від заторів? Розповімо про технологію трохи детальніше.

Моніторинг транспорту за допомогою технологій GPS – чим він допоможе в корках?

Global Positioning System, або ж славнозвісний GPS застосовують вже десятиріччями. Однак для зменшення трафіку в Україні ця технологія залишається ще доволі новою та невідкритою, наче Terra Incognita. А в ній є свій потенціал, зокрема:

— Водії вже використовують програми на базі все того ж GPS, що повідомляють про наявність корків, завантаженість дорожнього потоку, наявність аварій. Ті ж самі Google Maps, наприклад, вміють оповіщати водіїв чи мандрівників про наявність дорожніх робіт на шляху чи аварій. Та це тільки верхівка айсберга.

— Інший варіант використання GPS – це трекери, якими обладнують комерційні автівки їх власники. Трекер передає показники щодо руху транспорту, його швидкості, може фіксувати надзвичайні ситуації чи ризикову поведінку авто й оповіщати про неї в режимі реального часу. Якщо власник занепокоєний поведінкою водія — він може негайно надати розпорядження й зупинити авто чи скорегувати маршрут. В результаті потенційні ризики потрапити в ДТП зменшуються, а корків на вулицях стає менше.

— А от наступний фактор — суто психологічний. Якщо автівка обладнана GPS-передатчиком, її водій автоматично починає керувати транспортним засобом обережніше, зменшує власний ризик потрапити в аварію, а отже — створити затор. Хто може скористуватися цим цікавим наслідком роботи сервісів моніторингу? Насамперед власники вантажних авто, які часто стають причиною заторів чи ДТП через своїх необачливих водіїв. А ще — лізингові компанії, які запросто можуть відкликати лізингове авто, якщо його водій порушує правила. Це ж добре працює й в каршерінгу, сервісах оренди автівок тощо.

Тому, якщо ви є власником бізнесу з власним автопарком та хочете посприяти створенню в Києві безкоркового середовища, радимо задуматися над встановленням GPS-трекерів, якщо, звісно, ви ще цього не зробили.

Новости Украины