Хамство водія або недотримання графіку руху під час перевезень — Укртрансбезпека Буковини пояснила, куди звертатися

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фахівці Укратрансбезпеки під час перевірки на Центральному вокзалі Чернівців. Фото: Суспільне Чернівці

Від початку року пасажири написали майже 20 скарг про порушення правил перевезень у Чернівецькій області. Скарги переважно стосувалися хамства з боку водіїв та відмови надавати пасажиру з квитком місце в автобусі.

Про це Суспільному повідомив начальник обласного відділу держнагляду Укртрансбезпеки Віталій Пономаренко.

"Був випадок, коли громадяни придбали два квитки, проте під час посадки з’ясувалось, що в автобусі відсутні вільні місця взагалі, а водій запропонував їм їхати стоячи. Вони зателефонували у службу підтримки. Тоді водій надав одне сидяче місце, а інша заявниця їхала до Кам'янця-Подільського стоячи", – каже Пономаренко.

За його словами, фахівці Укртрансбезпеки перевірили перевізника й оштрафували його. Водія, який не надав місць пасажирам з квитками, звільнили.

Як поскаржитися на водія чи перевізника

Щоб повідомити про порушення водієм правил перевезень, слід звернутися на гарячу лінію Укртрансбезпеки за номером: 044 350 43 04 або надіслати скаргу на електронну пошту: [email protected]. Також можна особисто подати звернення до обласного відділу Укртрансбезпеки на вулиці Руські, 248-У.

За словами Пономаренка, фахівці відділу розглядають звернення щонайбільше впродовж місяця.

Яка відповідальність за порушення

Скарга на дії водія чи перевізника є підставою для проведення рейдової перевірки. Якщо виявляють порушення, складають акт та виносять припис. Якщо перевізник не усуває порушення, то має сплатити штраф.

Розмір штрафу залежить від виду порушення. Наприклад, у разі відсутності документів на маршрут перевізника можуть оштрафувати на 17 тисяч гривень, якщо це міжнародні перевезення – 34 тисячі гривень.

Водночас за грубість водія прямої відповідальності немає, каже Пономаренко. Втім це є підставою для перевірки транспортного засобу та перевізника.

"Також про такі факти повідомляємо перевізника. У випадку підтвердження цього він може також притягати своїх працівників до відповідальності", – каже Пономаренко.

Якщо водій відхиляється від схеми маршруту та його графіку, або перевозить більше пасажирів, ніж у транспорті є сидячих місць, на нього також можуть скласти припис. У випадку повторного порушення, водія можуть оштрафувати на 680 гривень.

Читати ще

Читати ще «Через брак водіїв збільшилася кількість аварій». Які порушення виявили під час перевірки перевізників на Буковині

Читати ще На Буковині почали перевіряти автобусних перевізників: навіщо та які порушення

Читати ще Якщо нагрубіянив контролер у тролейбусі — у міськраді Чернівців розповіли, куди звертатися

Новости Украины