Харків’янка допомагала ухилянтам утікати за кордон

"Бізнеследі" загрожує до дев’яти років ув’язнення.

Жінка змовилась із воєнкомом одного з районних центрів комплектування Харкова. Вона шукала чоловіків, які б хотіли втекти з України за гроші або ж просто ухилитися від служби.

За 13,5 тисяч доларів США зловмисниці передавала підроблену довідку про непридатність до служби, що полегшувало перетин кордону. Щоб оформити документи, навіть не треба було проходити медкомісію. Ухилянти розплачувались з жінкою іноземною валютою.

«Затримати «бізнеследі» вдалося під час передачі другого траншу грошей одним із її клієнтів. Щоби знайти решту учасників її злочинної групи, слідчі з оперативниками вже провели 19 обшуків. В тому числі в центрі комплектування — там один з фігурантів спробував сховатися в підвалі, але його вчасно помітили», — розповів начальник Слідчого управління ГУНП у Харківській області Сергій Болвінов.

Під час обшуків поліцейські, працівники СБУ та прокурори вилучили понад 46 тисяч доларів США, 3 тисячі євро, а також польські злоті та гривні. Вдома та на робочих місцях учасників схеми знайшли бланки довідок військово-лікарської комісії, дублікати гербових печаток та особові справи призовників.

Справу розслідують детективи слідчого управління за оперативним супроводом УСБУ та під процесуальним керівництвом Харківської спеціалізованої прокуратури східного регіону.

Затриманій оголосили про підозру за статтями «Зловживання впливом» та «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України». Вона знаходиться під вартою із заставою в 402 000 гривень.

Організаторці схеми втечі за кордон загрожує до дев’яти років позбавлення волі. Поліція продовжує розслідування та перевіряє всіх чоловіків, які змогли виїхати або ухилилися від призову за гроші. 

Як писав UA-NEWS.in.ua, у Харкові спіймали воєнкома на хабарі в 1100 доларів.

Фото: Сергій Болвінов/Facebook Фото: Сергій Болвінов/Facebook Фото: Сергій Болвінов/Facebook ПопереднійНаступний

Джерело

Новости Украины