Харківʼянка отримала вирок за схвалення війни у соцмережах

Жінка не прийшла до суду, хоч і визнала провину.

Суд заборонив поціновувачці «руського миру» обіймати певні посади протягом 12 років та конфіскував мобільний телефон і ноутбук.  

Київський районний суд Полтави визнав харківʼянку винною у колабораційній діяльності. Відповідний вирок від 12 серпня опублікували у Єдиному реєстрі судових рішень. 

Згідно з документом, жінка, яка народилася у Харкові, отримала середню освіту та тимчасово не працює, 10 червня зареєструвалася в соціальній мережі «Чатрулетка» і створила власний аккаунт з метою висловлення поглядів щодо заперечення війни РФ проти України, дестабілізації суспільства та схиляння співрозмовників до власної позиції.

«Жінка, будучи користувачем соціальній мережі «Чатрулетка», використовуючи мобільний телефон, за допомогою обладнаної на ньому камери, усно та ініціативно висловлювалась щодо неправомірності існування України як суверенної держави та правильності і правомірності поширення суверенітету РФ на тимчасово окупованих територіях України, схвалювала та закликала підтримувати збройну агресію РФ проти України, спілкуючись при цьому з користувачами соціальної мережі «Чатрулетка», — говориться у вироку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківський суд дав умовний термін мешканцю Дергачів, який виправдовував російську агресію

Дії харківʼянки суд кваліфікував за ч. 1 ст. 111-1 Кримінального Кодексу України (колабораційна діяльність), оскільки встановлено, що громадянка України умисно та протиправними діями, публічно заперечила війну проти України та публічно закликала до підтримки рішень та дій Росії.

Кримінальне провадження суд розглядав у спрощеному провадженні за клопотанням прокурора без виклику сторін.

«Обвинувачена беззаперечно визнала свою винуватість у вчиненні кримінального проступку та не оспорює встановлені досудовим розслідуванням обставини та в присутності захисника надала свою згоду на розгляд обвинувального акту за її відсутності», — зазначено у документі.

Суд вважає обставиною, що помʼякшує покарання обвинуваченої, щире каяття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доцента-коригувальника вогню звільнили з харківського університету

Харківʼянку Київський районний суд Полтави визнав винуватою у вчиненні проступку за ч. 1 ст. 111-1 Кримінального Кодексу України і призначив їй покарання — 12 років позбавлення права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування чи з надання публічних послуг. Мобільний телефон жінки Xiaomi 11 Lite та ноутбук ASUS X54H конфіскували на користь держави.

Вирок може бути оскаржений у Полтавському апеляційному суді протягом 30 діб з моменту його проголошення через Київський районний суд Полтави. 

Джерело