Харківські переселенці із затримкою отримали виплати ВПО

У січні виплат мешканцям Харківщини із статусом ВПО не було.

Вимушені переселенці з Харківщини отримали гроші.

Виплати надійшли на карти отримувачів державної допомоги 3 лютого. У січні понад 400 000 мешканців із Харківської області не отримували грошей через технічні проблеми у Держказначействі. Наприкінці січня у ХОВА обіцяли, що зі кілька днів виплати надійдутб.

«Це технічні проблеми Державного казначейства. Таке відбувається по всій Україні. Сподіваємось, за кілька днів гроші будуть перераховані», — сказав UA-NEWS.in.ua директор департаменту соцзахисту ХОВА Юрій Шпарага.

Нагадаємо, щомісяця дорослі із статусом ВПО отримують 2000 гривень, діти по 3000 гривень. Це стосується вимушених переселенців, які живуть або виїхали із зон бойових дій. Харківська область наразі входить до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, або ТОТ.

на Харківщині зареєстровано 452 800 переселенців, які перебувають на обліку в місцевих управліннях соціального захисту населення, зокрема 371 000 людей звернулися по довідки ВПО після 24 лютого 2022 року. У Харкові станом на 11 січня було зареєстровано 150 000 внутрішньо переміщених осіб, зокрема 18 000 дітей.

У 2023 році виплату допомоги на проживання ВПО було подовжено автоматично. Для отримання допомоги переселенцям не потрібно підтверджувати свій матеріальний стан, оскільки допомога на проживання не залежить від отриманого прибутку.

У разі зміни місця фактичного проживання переселенцю необхідно стати на облік за новим місцем проживання, щоб не втратити щомісячну державну допомогу. У випадку повернення на постійне місце проживання так само треба повідомити про це, тоді виплати припиняться.

Джерело

Новости Украины