Харківські студенти отримають скорочені стипендії

В Каразинському університеті виплати скоротили до 40%.

Через брак державного фінансування менше студентів будуть отримувати стипендії у другому семестрі цього навчального року.

Харківські університети переглядають суми академічних стипендій, які отримують студенти. Аби не скорочувати кількість отримувачів, «ріжуть» суми. Це відбувається у багатьох, якщо не всх вищих навчальних закладах, де є навчання бюджетним коштом. У найбільшому університеті Харкова суми зрізали до 40% і відмовилися від підвищених стипендій.

«Відповідно до Порядку встановлення та виплати стипендій, визначеного Кабінетом Міністрів України, призначення академічних стипендій студентам здійснюється у межах коштів, передбачених для виплати стипендій, які надаються закладам вищої освіти з державного бюджету. У 2023 році, зважаючи на складну економічну ситуацію, спричинену російською агресією та триваючою війною, враховуючи необхідність акумуляціі ресурсів на оборону держави, було зменшено фінансування стипендіальних фондів. Каразінський університет в січні 2023 року, при встановленні академічної стипендії на другий семестр 2022/2023 навчального року, виходячи з фінансових реалій, орієнтувався на позицію студентського самоврядування, виходячи з альтернатив — або зменшити кількість отримувачів стипендії до 20% контингенту студентів денної форми навчання, які вчаться за рахунок бюджету, із збереженням суми стипендії, або зберегти кількість отримувачів стипендії на рівні 40%, але зменшити суму стипендії та відмовитися від підвищених стипендій», — пояснили у пресслужбі ХНУ ім. Каразіна.

Представники студентського самоврядування прийняли рішення, що стипендії, як і раніше, отримуватимуть 40% студентів , але зменшені суми. Підвищених стипендій у другому семестрі також не буде.

За офіційною інформацією, 26 січня студенти ХНУ ім. Каразіна отримали перші виплати, «розраховані відповідно до реалій фінансування».

Нагадаємо, Харківщина отримала освітню субвенцію у розмірі 514 мільйонів гривень. На зарплати педагогам планують спрямувати 387 мільйонів гривень. Ще 127 мільйонів гривень субвенції отримають громади на інклюзивно-ресурсні центри та видатки приватних шкіл. Про це повідомили на офіційній сторінці Харківської облради у Facebook.

Джерело

Новости Украины