Хто отримає Конгрес США та чи обмежиться влада Байдена. У США – кульмінація проміжних виборів


Хто отримає Конгрес США та чи обмежиться влада Байдена. У США – кульмінація проміжних виборів

Скриншот

8 листопада у Сполучених Штатах – основний день голосування на проміжних виборах, що проводяться у середині терміну повноважень президента. Оберуть законодавців до Конгресу США – 35 зі 100 сенаторів, та у повному складі – Палату представників, а також губернаторів.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Сьогодні вирішується, хто візьме під контроль Конгрес та всі ключові рішення цього законодавчого органу США, що вплине на здатність президента Джо Байдена приймати потрібні його адміністрації закони та рішення.

Першим відкрилися виборчі дільниці у Вермонті (полудень за Києвом), а завершаться вибори 9 листопада о 08:00 ранку за київським часом, коли закриються дільниці на Алясці.

Демократична партія, яка має більшість у Палаті представників, може її втратити – на це вказує частина соцопитувань. Республіканська партія, за тими ж прогнозами, збереже та зміцнить нинішню хитку більшість у Сенаті (50 проти 48).

Частина кандидатів-республіканців поділяють конспірологію минулого президента Дональда Трампа про те, що «демократи вкрали у нас перемогу», коли 2020-го президентом став Байден. Трамп має намір балотуватися в президенти 2024-го, Байден також неодноразово натякав, що переобиратиметься.

Читайте також: «Маріупольський план». Як Путін через Трампа хотів підкорити Україну: стаття NYT за 5 хвилин

Також сьогодні у 46 штатах переоберуть місцеві ради, а у 39 штатах та заморських територіях США – губернаторів.

Оскільки в країні дозволено «дострокове» віддалене голосування «поштою», то до дня кульмінації виборів свій вибір зазвичай роблять багато американців. Цього разу таких понад 43,5 млн.

Остаточні результати виборів стануть відомими не відразу – це питання кількох днів чи навіть тижнів, якщо все вирішуватимуть сотні та навіть десятки голосів.

Одне з основних питань – що буде з фінансовою та військовою підтримкою України, якщо до влади у Конгресі прийдуть республіканці. Білий дім та Держдеп, як і частина республіканців, стверджують, що вона не зміниться.

2014 року на проміжних виборах була вкрай низька явка – 42% виборців. 2018-го вона підвищилася до 53,4%.

  • 4 листопада президент Зеленський висловився про вибори у США – «не бачу ризику щодо підтримки України американським народом».
  • 7 листопада лідер республіканців у Палаті представників Кевін Маккарті перед виборами заявив про підтримку України, хоча раніше казав, що республіканці можуть скоротити допомогу наступного року, якщо отримають контроль над Палатою.
  • Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл, навпаки, закликав збільшити постачання зброї.
  • Читайте колонку: «Хтось вірить у демократію в Росії після Путіна. Але як демократи прийдуть там до влади?»
  • 7 листопада Білий дім спитали, чи є «гарантії Україні» , що підтримка після виборів залишиться.

Джерело