Як би ваш голос звучав на Марсі: NASA дає можливість почути — ось приклад аудіо


Як би ваш голос звучав на Марсі: NASA дає можливість почути — ось приклад аудіо

Марс (фото — пресслужба NASA)

Аерокосмічне управління США дає можливість почути, як ваш голос звучав би в атмосфері Марса. Сервіс, що дозволяє записати слова і потім прослухати, як вони звучали б на Червоній планеті, доступний на сайті NASA.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Жодних екстраординарних змін голосу не відбулося б, поспішають попередити вчені: була б тихіша і приглушена версія того, що чуєте на Землі.

«Втішно знати, що якби ви були на Марсі, ви все одно могли б звучати дуже схоже на себе. Але деяких звуків, до яких ми звикли на Землі, таких як свист або спів птахів, на Марсі майже не чутно», – пишуть там.

Читайте також: Американські вчені все ще сподіваються знайти життя на Марсі, але це будуть мертві мікроби

У NASA пояснили, що коли ми чуємо звук, насправді ми відчуваємо вібрацію барабанних перетинок, і ця вібрація походить від хвиль тиску, які доходять до вух від джерела звуку. Щоб дістатися до вух, хвилям потрібне середовище, через яке вони проходять, наприклад, повітря.

Звукам, що видаються в холодній марсіанській атмосфері, потрібно трохи більше часу, щоб досягти вуха. При середній температурі поверхні —63°C на Марсі нижча швидкість звуку, близько 240 м/с, у порівнянні з ~340 м/с на Землі. Поблизу це було непомітно, але на великих відстанях – цілком.

LIGA ghost friends · Ліга на Марсі

Гучність звуку, який ви почуєте, буде нижчою на Марсі, ніж Землі. Тамтешня атмосфера приблизно в 100 разів більш розріджена, ніж земна. Це впливає на те, як звукові хвилі поширюються від джерела до вуха, що призводить до «пом’якшення» звуку.

Атмосфера Марса, яка на 96% складається з вуглекислого газу, поглинала б багато високих звуків, тому на великі відстані поширювалися б лише «приглушені», нижчі тони. Чим далі ви будете від джерела, тим більш помітним буде ефект згасання.

  • У Швейцарії показали прототип космічного житла SpaceX для Марса та Місяця.
  • NASA планує доставити марсіанські зразки породи на Землю за допомогою двох вертольотів.
  • NASA показало повнорозмірний макет першої ракети, яка стартує з Марса.
  • 4 липня 2022 року росіяни розгорнули прапори терористів на орбіті, пораділи захопленню Луганської області.
  • Астронавт NASA відреагував на розгортання  «прапорів» терористичних організацій, а пізніше ці дії засудило і саме NASA.
  • «Казачок» вже нікуди не летить, бо Європа викинула Росію із програми дослідження Марса.

Джерело