Як функціонує Ветеранський центр у Полтаві: хто може звернутися і з якими питаннями

За інформацією: Суспільне Полтава.

Керівник Ветеранського центру Артем Ліфрідов та його заступник Дмитро Шевченко. Суспільне Полтава

У Полтаві кілька тижнів, як розпочав свою роботу Ветеранський центр. Заклад працює за принципом кейс-менеджменту: від визначення проблеми людини до задоволення її потреби.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповіли керівник Ветеранського центру Артем Ліфрідов та його заступник Дмитро Шевченко.

Центр надає інформативні та консультативні послуги діючим військовослужбовцям, ветеранам, членам їхніх родин. Також – родичам загиблих захисників, зниклих безвісти і тим, хто перебуває у полоні.

"Людина приходить до нас із запитом або ми їй допомагаємо правильно сформулювати, що їй саме потрібно. Далі формуємо відповідні документи і визначаємо інстанцію, до якої потрібно звернутися. Також ми контролюємо те, як все це буде виконано. До нас звертаються з будь-якими запитаннями. Це і запити від військових частин, наприклад, не всі документи дійшли чи довідки не додали. І юридичні консультації, допомагаємо стати на квартирний облік, дітей відправляємо на оздоровлення у табори", — пояснив Артем Ліфрідов.

Для вирішення різних питань, Ветеранський центр має партнерів – громадські організації, державні установи, що надають безоплатну допомогу. У стадії розробки надання психологічної допомоги безпосередньо у центрі. Поки що людей перенаправляють до дружніх організацій. Наприклад, таких, як «Ментал Хаб». Допомагають у Ветеранському центрі і з працевлаштуванням.

"Часто ми зіштовхуємося із ситуацією, коли військові після демобілізації мріють повернутися на колишнє місце роботи. Але так, як було раніше, уже не буде. Вони дискомфортно почуваються у тому самому колективі, з тими умовами, що були раніше. Тому щотижня до нас звертаються ветерани з проханням допомогти знайти роботу. Водночас, до нас звертаються і роботодавці, які шукають ветеранів у штат", — додав Артем Ліфрідов.

Найчастіше люди, які повертаються з війни, звертаються з приводу реабілітації і відновлення здоров’я, із житловими питаннями та щодо працевлаштування і дозвілля.

"У нашої команди людиноцентричний підхід. Тобто ми не організація, яка просто надає якісь послуги або допомагає з оформленням документів — і все на цьому співпраця закінчується. Ми намагаємося бути структурою максимально протилежною до бюрократичних органів, починаючи зі спілкування з людиною, яка до нас прийшла і до того моменту, коли вона вже отримала послугу. Тобто ми завжди з нею на контакті, і ми беремо навіть якісь нестандартні історії", — розповів Дмитро Шевченко.

За словами Дмитра Шевченка, на сесії Полтавської міськради депутати ухвалили рішення про створення окремої структури у справах ветеранів. А це дасть змогу ініціювати програми та реалізовувати проєкти.

"Це демонструє те, що Полтава налаштована підтримувати ветеранську політику. І хоча Ветеранський центр по документам відноситься до Полтавської територіальної громади, але ми консультуємо і приймаємо жителів й інших громад області", — зауважив Дмитро Шевченко.

Ветеранський центр розташований у приміщенні Полтавської міськради, вулиця Соборності, 36, телефон: 050-346 -99-76. Також є сторінки центру у соціальних мережах Facebook та Instagram.

Більше слухайте в ефірі Українського радіо "Полтава" за посиланням.

Читати ще

Читати ще «Ветеранський центр Полтави»: для кого працюватиме і які послуги надаватимуть

Читати ще Перші тижні роботи «Ветеранського центру Полтави»: скільки клієнтів та які запити

Новости Украины