Як жителям Мелітополя відновити втрачені документи на нерухомість

Как жителям Мелитополя восстановить утраченные документы на недвижимость

Окупація Мелітополя забрала в його жителів не тільки нормальне життя, а й багатьох позбавила майна. Особливо завзято рашисти виявляють і забирають нерухомість людей, які покинули місто.

За допомогою зрадників і побудинкових обходів загарбники виявляють порожнє житло і без докорів сумління його "націоналізують". Потім роздають своїм поплічникам або вселяють солдатів.

З одним із таких "асвабадітелей" поспілкувалася мешканка Херсона. Вояка, який приїхав із Херсона, розповів, що вселився в чужу квартиру і користується майном її господарів. Він навіть мав нахабство запропонувати власникам викупити їхню власну нерухомість.

Звісно, експропріація не має жодної законної сили і після деокупації, буде повернута власникам. Однак, ситуація ускладнюється тим, що багато мелітопольців позбулися документів на право власності.

Їдучи, як вони думали, ненадовго, багато хто залишав договори купівлі-продажу і техпаспорти в закритих будинках і квартирах. Знайти їх на колишньому місці людям навряд чи вдасться.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України спільно з Міністерством юстиції України розробили інфографіку щодо порядку відновлення знищених або втрачених документів на право власності пошкодженого чи зруйнованого житла.

Запоріжцям нагадують, що у випадку втрати документу на право власності видається дублікат документа. Отримати його можна наступним чином:

  • Якщо право власності на нерухоме майно було оформлене до 2003 року, отримати дублікат можна в нотаріуса, який видавав документ, або звернутись до нотаріального архіву, органів місцевого самоврядування чи ЦНАП.
  • Якщо право власності було оформлене після 2003 року, відповідну інформацію можна отримати з Держреєстру речових прав на нерухоме майно самостійно, через нотаріуса або в ЦНАП.
  • Якщо право власності не було оформлене, або відсутня можливість отримати дублікат, для встановлення права власності необхідно звернутись до суду.

документы недвижимость

Більше інформації запоріжці можуть дізнатись за телефоном «гарячої лінії» безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

Джерело

Новости Украины