Як накласти турнікет, зупинити кров, евакуювати пораненого. Кропивницьких студентів вчили тактичній медицині

За інформацією: Суспільне Кропивницький.

Одна з вправ тренінгу – надання допомоги та евакуація пораненого. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому для студентів організували безкоштовний тренінг з тактичної медицини. Його учасників вчили накладати турнікет, зупиняти кров та евакуювати пораненого. Взяти участь у ньому могли всі охочі, розповіла Суспільному співорганізаторка тренінгу Катерина Шевченко. Тренінг організували в Центральноукраїнському національному технічному університеті.

Програма тренінгу розрахована на 12 годин, розповів інструктор з тактичної медицини, лікар-анестезіолог і реаніматолог з Одеси Олександр Лесневський: "Люди складають екзамен практичний, тому що весь цей протокол постійно потрібно відпрацьовувати. Після відпрацювання вони отримують сертифікати слухачів. Це лише базовий рівень слухача, вони не можуть з ним влаштовуватись на роботу".

Отримані знання можуть знадобитися не тільки під час війни, сказав інструктор: "У цивільному житті люди стикнуться з аварією на дорозі й будуть розуміти, як діяти".

Навичкам тактичної медицини Олександр Лесневський українців навчає четвертий рік: "У наших польських і американських колег є фондова трастова програма – нам виділяють гроші на те, щоб ми приїхали. Всі наші слухачі нічого не сплачують".

Зупиняти кровотечу учасники тренінгу вчились на манекенах зі штучною кров’ю. Надавати допомогу пораненому навчають за військовим протоколом, сказав інструктор: "Масивна кровотеча – це десь 90% усіх бойових втрат. Приділяємо їй багато часу. Після розглядаємо перекриття верхніх дихальних шляхів, травми грудей, які не мають масивної кровотечі. Проходимо такі стани, як випадіння внутрішніх органів, травми очей і опіки, включно із фосфором".

Учасників тренінгу вчать зупиняти кровотечу. Фото: Суспільне Кропивницький

Після теорії учасники тренінгу отримали завдання надати допомогу та евакуювати травмованого.

Учасниця тренінгу Олександра Борис назвала тренінг цікавим і корисним: "Дуже цікаво було накладати турнікети, як вони працюють роздивитися. Багато нам вправ показали на самозатиск – де можна зупинити кров самостійно, як евакуйовувати людей при обстрілах. Найважчим було швидко і правильно накладати турнікети".

Учасниця тренінгу Анна Мельник сказала, що у тактичній медицині важливі швидкість і правильність надання допомоги: "У мене тато військовий, і я зрозуміла його відчуття під час бою, коли доводиться допомагати й собі, і комусь".

Участь у тренінгу взяли 25 студентів.

Що відомо

У Кропивницькому навчання надання першої медичної допомоги проводять в товаристві Червоного хреста на замовлення. Там мають інструкторів, манекени, розроблені програми навчання, які розраховані на будь-який вік – включно на школярів. Замовити тренінг може кожен охочий. З питаннями звертатись за адресою: вулиця Гоголя, 98. Телефон 099 422 96 60.

Новости Украины