За інформацією: Суспільне Чернівці.
Отець Олег Петров проводить похорон полеглого військового. Олег Петров зліва. Фото: Суспільне Чернівці
"Кожен народ повинен мати свою ідентичність. Наша ідентичність — це мова, до речі, якою московський патріархат не молиться. Це культура, церква, традиції. На кінець — це світогляд, це бачення всього українського".
Отець Олег Петров проводить похорон полеглого військового. Олег Петров крайній зліва. Фото: Суспільне Чернівці
Про підготовку до прощань
За словами отця Олега, священники, котрі працюють на прощаннях із військовими у Чернівцях, діляться на групи, тому працюють почергово. Священник каже, що так працювати легше, бо є періодичність у роботі.
Про прощання священникам повідомляє муніципальна служба. Опісля цього священники телефонують рідним, щоб дізнатись інформацію для останнього слова.
"Дзвонити рідним ми мусимо, бо кожного військового ми особисто не знаємо. Тому розказати про подвиг кожного воїна ми змушені, бо він поклав своє життя, а життя — це найдорожче. Його подвиг, напевно, записаний в історії у вічності", — каже священник.
Отець Олег Петров проводить похорон полеглого військового. Олег Петров зліва. Фото: Суспільне Чернівці
Про підтримку рідних
Іноді після прощань до священників підходять родичі полеглих за підтримкою.
"Я стараюсь підтримати не просто кількома словами, наприклад, "Ми з вами, ми вас підтримуємо, звертайтеся, якщо є потреба". Підтримка має бути глобальна, у плані постійна. Коли священник у храмі, до нього приходить дружина полеглого воїна і каже: "Мені важко". Її щоразу вислухають, щоразу поговорять".
Читати ще
Читати ще «УПЦ — це помилка»: історія священника з Буковини, який у 78 років перейшов до ПЦУ
Читати ще “Епіфаній сказав, що ніколи не пізно”: як отець Василій перейшов з УПЦ МП до ПЦУ в Чернівцях
Читати ще «Чим більше дронів передаємо ЗСУ, тим менше привозимо полеглих». Священник з Буковини передав на фронт 650 FPV-дронів