Як танкісти 41 окремої механізованої бригади воюють в Курській області

За інформацією: Суспільне Суми.

Танковий екіпаж одного з підрозділів 41 окремої механізованої бригади ЗСУ. Суспільне Суми

Нині їхній підрозділ, захищаючи кордони Сумщини, виконує завдання на Курському напрямку: "Звичайно і в Часовому Яру було не солодко, але тут в порівнянні з всіма місцями де були — найжорсткіше. ФПВ-ішок дуже багато, а для танка це…“роззуть” може. “Роззує” і все, танк не біжить, а потім арта розбирає його на маленькі шматочки. Так припустимо, коли в башту влучить, то нічого не буде. Ми в "часіку" як були, то нам шість штук прилетіло у башту. Ну запалили трошки, але нічого, відпрацювали теж, вийшли".

Василь — старший механік танкового підрозділу. Чоловік родом з Жмеринки Вінницької області. До повномасштабного вторгнення працював на залізниці — шляховим майстром.

Старший механік танкового підрозділу Василь. Суспільне Суми

"У 2023 році пішов у військкомат і так потрапив у 41 бригаду, став танкістом. До цього “срочку” проходив артилеристом, механік водій 2С-1, так і дотепер несу службу", — розповів боєць.

Головне в його службі, каже воїн, якісно підготувати танк перед виконанням бойового завдання, адже від цього залежить, як своє життя, так і життя побратимів: "В кожній машині є свої нюанси, ця більш проходима машина. З приводу ходової, вона в деяких випадках з болта вийде, а що в інших машинах я не знаю, але вони по прохідності гірші, Т-64 по прохідності кращий. Не буде машина працювати — не буде життя".

Василь говорить, що вдома його чекає дружина і двоє дітей, тож має за кого воювати: "Настрій бойовий, є натхнення. Всім страшно, але страх свій переборюєш і їдеш виконуєш бойову задачу, а коли виконуєш, тоді вже не страшно. Трошки є якесь хвилювання, але ти його переборюєш, задача, якщо поставлена ти її маєш виконати".

Заступник командира танкового підрозділу на псевдо Петрович. Суспільне Суми

На Курському напрямку однією з основних проблем для танкістів є дрони армії РФ, розповідає заступник командира танкового підрозділу на псевдо Петрович. Чоловік говорить, що бригада вже має досвід боротьби з ними: "З Лимана цілий рій дронів, шість штук ми посадили РЕБівською установкою, але сьомий, виходить, нас… Але танк врятували, затушили, допомогла піхота, і виїхали. Врятували танк, замаскували його. З приводу Курського напрямку, ми дуже багато військ відтягнули від таких небезпечних напрямків, як Донеччина, потім Куп’янський напрямок".

Робота танку. Фото бійців 41 ОМБР

Заступник командир розповідає, він кадровий військовий, закінчував Челябінське вище танкове училище. Сам родом з Одеської області. У 2020 році пішов на пенсію, а у 2022 став на захист України: "Найголовніша мотивація, і я вважаю, у кожного бійця — це Батьківщина і щоб до тебе додому не прийшли, тому, що в тебе вдома рідні, діти, це найголовніше".

Читати ще

Читати ще

“Можемо зупинити РФ тільки силою”. Командир підрозділу 41 ОМБр — про службу на Курщині

Читати ще

“Допомагати нашим”. Як працює евакуаційний екіпаж на Курському напрямку

Новости Украины