Як у Дружківці виконували програму економічного і соціального розвитку у 2024 році

Під час робочої наради у військовій адміністрації з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств розглянули аналіз результатів реалізації Програми економічного і соціального розвитку Дружківської громади у 2024 році.
        
За словами начальника Дружківської військової адміністрації Сергія Боєвського, у минулому році для подолання викликів війни, ВА зосереджувала зусилля на підтримці критичної інфраструктури, якісних соціальних послугах, ліквідації наслідків військової агресії рф та зміцненні обороноздатності.
          
Пріоритетними напрямками, як у минулому так і у поточному році є здійснення заходів з оборони території громади, підтримка Сил Оборони України та технічне забезпечення військових частин. Значну увагу приділено також ліквідації наслідків ракетних ударів. З цією метою постійно поповнюємо матеріальний резерв, залучаємо допомогу державних та благодійних організацій.

Комунальні служби за минулий рік, попри відчуття значної нестачі людських ресурсів, змогли замінити 2150 метрів аварійних ділянок водопроводу, відремонтувати 941 метр каналізаційних мереж, 24 козирки та 21 ліфт, провести ремонт гуртожитків і будинків тимчасового проживання та покрівель загальною площею 7242 м², ліквідувати 83 несанкціонованих сміттєзвалища.

Одним з болючих питань залишаються покинуті напризволяще безпритульні тварини. Протягом 2024 року з міського бюджету профінансовано стерилізацію та вакцинацію 425 таких тварин.

Задля забезпечення стабільного водо- та теплопостачання, наскільки це можливо у прифронтовій громаді, надано фінансову підтримку обласним підприємствам «Вода Донбасу» та «Донецьктеплокоммуненерго».

Крім того, допомогу отримали понад 2600 мешканців громади – літні люди, особи з інвалідністю, соціально незахищені родини. Для когось це був продуктовий набір у складний момент, для когось – необхідний одяг, фінансова допомога чи просто можливість отримати необхідні послуги без бар’єрів.

Важливим кроком стало запровадження послуги фізичного супроводу для людей з порушеннями опорно-рухового апарату – це не просто допомога в пересуванні, а можливість відчувати себе частиною громади. Також забезпечено компенсацію витрат на пільговий проїзд, виплати для догляду за людьми з інвалідністю та підтримку постраждалих від Чорнобильської катастрофи. А завдяки виїздам мобільного соціального офісу послуги стали ще доступнішими навіть у найвіддаленіших куточках громади.

Окрему увагу приділено підтримці ВПО та родин Захисників України. Надано матеріальну допомогу тим, хто через війну був змушений покинути свій дім, а також родинам загиблих воїнів. Для ВПО, які стали на захист країни, компенсовано витрати на житло. Військовослужбовці, що підписали контракт, отримали фінансову підтримку. А для тих, хто повернувся з фронту, організовано професійну адаптацію.

Джерело

Новости Украины