За інформацією: Суспільне Дніпро.
Рідкісноземельні метали можна побачити з допомогою ультрафіолету. Суспільне Дніпро
"На Дніпропетровщині руди, які потенційно можуть містити ці хімічні елементи, видобуваються на Малишевському родовищі. Воно є комплексним. Це так звані титан-цирконієві руди", — сказав він.
Доктор геологічних наук зазначив: в Україні доволі багато рідкоземельних елементів, частка від загальних світових запасів може становити приблизно понад 5%. Проте, додав науковець, процес їхнього видобутку та очищення — витратний і потребує залучення великої кількості геологів, фахівців зі збагачення мінералів та розробки родовищ.
За його словами, рідкісноземельні матеріали потрібні для виробництва сучасних електронних виробів: від смартфонів до радарів. Саме тому це цікавить Сполучені Штати Америки.
Доктор геологічних наук «Дніпровської політехніки» Сергій Шевченко. Суспільне Дніпро
"Такий метал рідкоземельний як неодим. Думаю, всі знають про неодимові магніти, вони вже давно знайшли своє використання. Сучасна комп'ютерна техніка, приладобудування однозначно без них не обходиться", — сказав доктор геологічних наук.
У прямому ефірі Суспільне Студія нардеп від фракції "Слуга народу" Ігор Марчук заявив, що Україна повинна співпрацювати зі своїми стратегічними партнерами, адже це допоможе вистояти у війні з Росією.
"Сьогодні мова йде про забезпечення додаткових стратегічних засобів для нашої, перш за все, військової безпеки. Для того, щоб ми могли спокійно розбудовувати нашу країну після закінчення війни", — сказав він.
Нардеп додав: подібні проєкти потребують мільярдів доларів, тому якщо Україна в подальшому захоче розвивати цю галузь, то їй необхідно співпрацювати як і з США, так і з Євросоюзом.
Читати ще
Читати ще
Зеленський прокоментував заяви Трампа щодо українських рідкісноземельних металів