Фото: пресс-служба президента Турции
Адміністрація президента США може рекомендувати американським компаніям переглянути бізнес-відносини з Туреччиною, яка не збирається запроваджувати санкції проти РФ, якщо ці дві країни підуть на «формальне економічне партнерство». Можливо, це будуть рекомендації щодо виведення бізнесів із Туреччини, з посиланням на джерело в Білому домі пише Politico.
Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини
«На чиєму ти боці насправді? Це запитання, яке обов’язково виникне в голові у президента України Володимира Зеленського, коли він зустрінеться зі своїм турецьким колегою Реджепом Тайїпом Ердоганом у Києві в четвер. З усіх членів альянсу НАТО Ердоган, мабуть, найбільш слизький з погляду своїх уподобань», – так починається стаття.
Як висловився співрозмовник видання, у президента США Джо Байдена думають, що Туреччина «має бути глобальним центром тяжіння для бізнесу та капіталу», проте її тісні взаємини з країною-окупантом Росією «створять реальні ризики для інтеграції Туреччини з рештою світу».
Читайте також: Ердоган хоче реформи «безсилої» ООН: що пропонує Туреччина
Якщо Анкара та Москва підуть на ще більше зближення, то США нібито можуть заборонити Туреччині робити розрахунки у доларах, каже джерело.
5 серпня президент Туреччини та російський диктатор Володимир Путін зустрілися в Сочі. Там, як заявив потім Ердоган, сторони вирішили наростити товарообіг до $100 млрд на рік і розраховуватись у нацвалютах. У Москві заявили, що Анкара нібито готова платити за газ частково у рублях.
- У серпні 2022 року в Bloomberg написали, як Туреччина «хизується» торговим бумом з Росією, ігноруючи заклики до санкцій.
- Місяцем раніше глава МЗС Кулеба заявив, що Туреччина «веде складну гру з балансування» і Україна має питання до політики країни.
- 8 серпня Ердоган звинуватив когось у безвідповідальності та бажанні продовжувати війну.
- Вашингтон уже вводив санкції проти Туреччини, коли вона закупила у Росії ЗРК С-400; за такий крок американці прибрали турків із програми виробництва F-35.