«Якщо не зійде – почнеться час антихриста»: цікаві факти та вірування про Благодатний вогонь і його велику силу

Напередодні Великодня мільйони віруючих по всьому світу очікують на сходження Благодатного вогню в єрусалимському храмі Гробу Господнього. Ця подія символізує нерукотворне світло воскресіння Ісуса Христа.

Відео дня

Винесення Благодатного вогню з Кувуклії символізує воскресіння Ісуса Христа та його прихід у земний світ під час святкування Великодня. Однак віруючі бояться, що одного разу не дочекаються Благодатного вогню і це ознаменує кінець світу. OBOZ.UA з’ясував цікаві факти та вірування про Благодатний вогонь.

Християни вірять, що наступного дня після розп’яття Ісуса Христа у гробниці, де його поховали, з’явився вогонь. Першими це побачили охоронці та розбіглися від страху. З того часу Благодатний вогонь вважається видимим знаком від Господа та Божою милістю людям. Священики кажуть, що Благодатний вогонь сходить для того, щоб серця людей оновлювалися та запалювалися вірою.

Щорічно церемонія сходження Благодатного вогню завжди об’єднує представників різних церков. Традиційно у заході беруть участь служителі Єрусалимської, Сирійської православної церкви, Коптської та Єрусалимського патріархату Вірменської апостольської церкви.

Іноді очікування Благодатного вогню може тривати кілька годин. Проте в історії траплялися випадки, коли вогонь сходив на землю лише за кілька хвилин.

Віруючі стверджують, що якщо Благодатний вогонь так і не зійде, на Землі розпочнеться час антихриста. Багато віруючих висловлювали думку, що якщо полум’я одного разу не зійде, це може бути ознакою наближення кінця світу чи духовного занепаду людства.

Примітно, що кілька разів Благодатний вогонь не з’явився з Кувуклії. Перший із таких випадків датується 1101 роком, коли до Храму Господнього заборонили пускати віруючих, за винятком латинян.

Також в 1578 році вогонь зійшов не в Кувуклії, а з однієї з колон за межами Храму, і запалив свічки вірмен, що молилися. Це сталося після того, як до Храму Господнього не пустили вірменських служителів церкви.

Третій випадок стався між 1918 та 1947 роками, коли Єрусалим був під контролем Великобританії. Британці тоді не хотіли пускати до храму арабів. У результаті Благодатний вогонь зійшов лише після того, як їм дозволили бути присутніми.

Нагадаємо, на Великдень 20 квітня у більшості областей України прогнозується сонячна погода. Лише у частині західних регіонів можливі дощі з грозою. Протягом усього дня по всій країні буде висока температура.

Як повідомляв OBOZ.UA, 20 квітня парафіяни Православної церкви України та Української греко-католицької церкви відзначатимуть Великдень. Четвертий рік поспіль одне з головних релігійних свят проходитиме в умовах повномасштабної війни. У зв’язку з цим більшість великодніх літургій можна буде переглянути в онлайн.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело

Новости Украины