Японія дозволила Україні відтермінувати виплати за чотирма кредитами


Японія дозволила Україні відтермінувати виплати за чотирма кредитами

Фото: пресслужба Мінфіну

Україна та Японія підписали угоду про відтермінування платежів щодо погашення та обслуговування кредитів, залучених у рамках співробітництва урядів двох країн. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Угода передбачає перенесення виконання боргових зобов’язань у розмірі близько $50 млн за кредитами, залученими у рамках чотирьох кредитних угод на 2027-2031 роки.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе

«Відтермінування платежів з обслуговування та погашення кредитів дозволить знизити боргове навантаження на держбюджет та спрямувати кошти на фінансування потреб безпеки та оборони», – заявив міністр фінансів Сергій Марченко під час зустрічі з послом Японії в Україні Кунінорі Мацудою.

У Мінфіні зазначають, що японська сторона звернулася до української влади з пропозицією відтермінувати погашення та обслуговування боргу України за кредитами в рамках виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо припинення виплат за офіційним боргом із країнами-кредиторами G7.

У вересні минулого року уряд України та уряди Канади, Франції, Німеччини, Японії, Великої Британії та США підписали меморандум щодо врегулювання кредитних платежів України, що має пом’якшити економічні наслідки війни.

  • 11 листопада 2022 року Японія виділила $14 млн на транспортування українського зерна до Сомалі.
  • 29 грудня Японія оголосила про підготовку нового пакету допомоги для України на $500 млн.
  • 13 січня 2023 року Японія надала Україні додатково $100 млн допомоги.

Підписуйтесь на наш Instagram: корисні пояснення актуальних тем

Джерело

Новости Украины