Японія побоюється атак сусідів та озброюється. Китай порадив їй «винести уроки з історії»


Японія побоюється атак сусідів та озброюється. Китай порадив їй "винести уроки з історії"

Пускова установка комплексу ПРО THAAD (фото — НАТО)

Через повномасштабну війну Росії проти України й нарощування китайських, російських та північнокорейських загроз в Азійсько-Тихоокеанському регіоні Міноборони Японії просить про збільшення військових витрат. Там хочуть не тільки «поліпшити наш ПРО-потенціал, а й розглянути всі варіанти, зокрема і зі здатністю до контрнаступу», пише Japan Times з посиланням на слова нового міністра оборони Хамади Ясуказу.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За словами 66-річного чиновника, який обстоює перегляд пацифістської стратегії нацбезпеки та інших ключових оборонних документів, японські військові переконані – світ «вступає в нову еру кризи».

Відомство повідомило у пресрелізі, що «те, що відбувається в Європі, може статися і в Індо-Тихоокеанському регіоні».

«Оборонний потенціал є кінцевою гарантією безпеки й наочно демонструє волю і здатність Японії як миролюбної нації. Становище в галузі безпеки навколо Японії швидко стає дедалі більш серйозним», – попередив Ясуказу, аргументуючи запит на рекордний оборонний бюджет у розмірі понад 5,5 трлн єн (~$41 млрд) на 2023-й фінансовий рік.

Читайте також: Японія планує збільшити кількість робочих атомних електростанцій – Yomiuri

У відповідь на заяви з Японії речник МЗС Китаю Чжао Ліцзянь заявив, що «останніми роками Японія йде  все далі шляхом військової експансії, <…> зміцнює військову співпрацю зі США», а «дехто в Японії навіть вимагає спільного використання ядерної зброї із США».

«Японська сторона має винести уроки з історії, залишатися прихильною до шляху мирного розвитку, щиро поважати інтереси безпеки своїх азійських сусідів і діяти розсудливо», – порадили в Пекіні.

  • Опитування в липні від Asahi Shimbun показало, що 46% японців вважають достатніми нинішні витрати на оборону, а 34% сказали, що їх слід збільшити.
  • На початку серпня 2022 року повідомлялося, що Японія направить в Україну дрони-розвідники та вантажівки.

Джерело