«Бердянськ 24» проаналізував законодавчу базу, коментарі представників Пенсійного фонду. В цьому матеріалі коротко охарактеризуємо, яким категоріям пенсіонерів необхідно пройти ідентифікацію та як це зробити?
Хто з пенсіонерів зобов’язаний пройти ідентифікацію?
Директорка Департаменту з цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації ПФУ Валентина Боршовська охарактеризувала, кому з пенсіонерів необхідно пройти ідентифікацію.
До 31 грудня 2023 року фізичну ідентифікацію треба обов’язково пройти пенсіонерам, які набули статус ВПО до 24 лютого 2022 року та отримують виплати через Ощадбанк.
Нагадаємо! Усі інші пенсіонери ще не обмежені в термінах проходження цієї процедури. Проте у випадку, коли пенсійна банківська картка не використовувалася протягом року, а банк не провів за цей час фізичну ідентифікацію особи – вона має звернутися до ПФУ сама.
Як відбувається ідентифікація?
В коментарі «Суспільному» заступниця голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко детально охарактеризувала, як відбувається ідентифікація і які існують способи її проходження.
За інформацією Ірини Ковпашко будь-яка операція здійснена пенсіонером в банку або у відділенні Пенсійного фонду є ідентифікацією. Пенсіонери з числа ВПО, які особисто не можуть відвідати Пенсійний фонд чи банківську установу можуть засвідчити свою особу декількома шляхами. Особи, які перебувають закордоном можуть звернутись до дипломатичної установи України і отримати довідку, що пенсіонер живий і направити документ до головного управління Пенсійного фонду. Інший спосіб — відеоконференція.
Ідентифікація особи через відеоконференцію. Як подати заявку?
Порядок проведення відеоконференцзв’язку визначено Постановою Пенсійного фонду від 20.11.2023 «Про затвердження Порядку встановлення територіальним органом Пенсійного фонду України особи одержувача пенсії, щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, інших соціальних виплат шляхом відеоконференцзв’язку»
Для проходження ідентифікації через відеоконференцію необхідно подати заявку на офіційному сайті Пенсійного фонду https://portal.pfu.gov.ua.
У верхній частині екрану необхідно обрати вкладку “Ідентифікація у режимі відеоконференцзв’язку” та натиснути на неї.
У формі, що з’явиться на екрані, заповнити всі поля, позначені зірочкою та виконати зазначені на екрані вказівки.
Відеоідентифікація здійснюється протягом 30 календарних днів, але не раніше 10 робочих днів з дати подання заяви (звернення).
Технічні засоби для проведення конференції, тривалість, запитання
Відеоконференція може бути проведена за допомогою будь-якого месенджеру: Google Meet, Signal, Skype, Telegram, Viber, WhatsApp, Zoom. За необхідності, можна вказати вид послуги, яку необхідно забезпечити під час відеоідентифікації (перекладач жестової мови, фізичний супровід персонального асистента або помічника, тощо).
Тривалість відеоконференції в середньому 20 хвилин.
ПЕРЕЛІК індивідуальних запитань для проведення відеоідентифікації пенсіонерів
I. Перелік обов’язкових запитань
- Чи надаєте Ви згоду на проведення відеоідентифікації, у тому числі на відеофіксацію Вашої особи та/або екрану із Вашим зображенням, а також пред’явлених Вами документів?
- Назвіть прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) (далі — ПІБ).
- Назвіть Вашу дату народження.
- Назвіть своє місце народження.
- Назвіть реквізити паспортного документа (серія (за наявності), номер, дата видачі паспорта громадянина України, найменування уповноваженого суб’єкта, що видав документ, строк дії (за наявності), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності).
- Назвіть свій реєстраційний номер платника податків (РНОКПП). Якщо РНОКПП відсутній, повідомте, чи відмовлялись Ви коли-небудь від РНОКПП? У якому році це було?
- Чи є у Вас пенсійне посвідчення? Назвіть реквізити пенсійного посвідчення.
- Назвіть Ваш номер телефону, адресу електронної пошти або інший спосіб зворотного зв’язку.
- Назвіть Ваше задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування), фактичне місце проживання.
- Коли Ви останній раз звертались до органів Пенсійного фонду України? З яким запитанням? Назвіть місто, в якому розташований орган, до якого Ви звертались.
II. Перелік індивідуальних запитань для проведення відеоідентифікації*
- Чи є у Вас свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування?
- Чи змінювали Ви ПІБ? Якщо змінювали, назвіть усі Ваші попередні прізвища, імена, по батькові (за наявності).
- Чи є у Вас діти? Скільки? Назвіть дати народження Ваших дітей.
- Яка у Вас освіта? Де ви навчались? У який період часу?
- Чи проходили Ви військову/альтернативну службу?
- Ви можете назвати Ваше перше офіційне місце роботи?
- Ви можете назвати Ваше останнє офіційне місце роботи?
- Назвіть свої місця роботи за певний період.
- Скільки у Вас загального стажу роботи?
- Чи перебували Ви на обліку в Центрі зайнятості як безробітний(а)? У якому році?
- Чи працювали Ви на підприємствах зі шкідливими умовами праці? Назвіть ці підприємства. У яких роках Ви там працювали?
- Чи були Ви коли-небудь зареєстровані як фізична особа — підприємець? У якому році? Яким видом діяльності Ви займались?
- Назвіть дату, з якої Вам призначено пенсію.
- Коли Вам була останній раз виплачена пенсія?
- Який розмір пенсії Ви отримали?
- Назвіть дату виплати Вам пенсії.
- Чи встановлено Вам інвалідність? Якої групи та підгрупи? На який строк? Яка причина інвалідності?
- Чи виплачуються Вам страхова виплата відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», житлова субсидія, пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу?
- Назвіть спосіб отримання Вами пенсії (банк/пошта).
* Цей Перелік застосовується виключно з метою проведення відеоідентифікації для встановлення особи одержувача пенсії, щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, інших соціальних виплат.