ЄС майже вичерпав всі варіанти санкцій проти Росії — Боррель


ЄС майже вичерпав всі варіанти санкцій проти Росії — Боррель

Жозеп Боррель (Фото: ЕРА) Європейський Союз майже вичерпав ліміт санкцій проти Росії, тепер партнерам варто зосередитись на фінансовій та військовій підтримці України. Про це в інтерв’ю Euractiv сказав глава європейської дипломатії Жозеп Боррель. Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За його словами, «було б дивно», якби після року повномасштабної війни залишилося набагато більше варіантів.

«Ми використовували покроковий процес і йшли поступово – можливо, іноді надто поступово. Але через рік після вторгнення ми підходимо до кінця санкційного шляху», – сказав він, додавши, що європейські країни можуть надалі підтримувати Україну в фінансовому та військовому планах.

Боррель зазначив, що наразі Україна, яка є у воєнному стані, потребує великих грошей для того, щоб «підтримувати роботу механізму», та закликав європейських партнерів докласти до цього зусиль.

«Санкції та військова підтримка – це ще не все», – підкреслив дипломат.

Водночас Боррель наголосив, що пріоритетом у підтримці України наразі залишаються боєприпаси. За його планом, виділення 2 млрд євро допомогло б швидко розв’язати проблему.

Крім того, дипломат не виключає, що за системою спільних закупівель Євросоюз міг би придбати для України й інше озброєння.

  • 6 березня 2023 року Боррель закликав країни ЄС надати Україні боєприпаси зі своїх арсеналів або незавершених замовлень. Крім того, Брюссель планує залучити до схеми закупівель країни, що не є членами ЄС.
  • 8 березня він запропонував країнам Європейського Союзу витратити 1 млрд євро на спільні закупівлі боєприпасів для України та поповнення власних запасів.

Читайте також: Боррель заявив, що «Росія – великий народ», Данілов назвав його слова стимулом для злочинів

Джерело

Новости Украины