ЄС шукає швидкий компроміс для замовлення снарядів для України, — Боррель

ЕС ищет быстрый компромисс для заказа снарядов для Украины, - Боррель

Країни ЄС шукатимуть швидкій компроміс щодо порядку спільного замовлення боєприпасів для України. Оскільки всі знаходяться у "надзвичайній ситуації".

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву голови дипломатії ЄС Жозепа Борреля перед зустріччю глав МЗС країн ЄС у Люксембурзі 24 квітня.

"Я говорив з (міністром закордонних справ України Дмитром, ред.) Кулебою щодо двох шляхів (надання боєприпасів, — ред.). Перший вже реалізується. Ми отримали запити на компенсацію на суму 600 млн євро", — сказав він.

При цьому Боррель не зміг відповісти, скільки боєприпасів за цією сумою у 600 млн євро і в якому вони стані.

"Але я отримав запит на сплату цієї суми", — додав він.

Крім того, він визнав, що дійсно існують непогодження навколо другого шляху — щодо порядку спільного замовлення боєприпасів на підприємствах оборонної промисловості.

"Всі будуть розуміти, що ми знаходимося у надзвичайній ситуації. Я впевнений, що ми досягнемо погодження швидко. Але зважайте: в той час, як ми шукаємо це правове рішення, ми не сидимо і не чекаємо. Вся робота триває, тож відразу після того, як ця політична угода буде досягнута, практична робота буде здійснена", — додав високий представник ЄС.

 

Джерело

Новости Украины