ЄС та Україна підписали меморандум про макрофін на 5 млрд євро. Гроші будуть у жовтні


ЄС та Україна підписали меморандум про макрофін на 5 млрд євро. Гроші будуть у жовтні

Фото: depositphotos.com

Європейський Союз та Україна підписали меморандум про взаєморозуміння щодо надання 5 млрд євро макрофінансової допомоги Україні. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Це ще один жест рішучості ЄС підтримати Україну у перемозі у цій війні, відновленні та прагненні до європейського майбутнього», – написав Шмигаль у Twitter.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе

За словами виконавчого заступника голови Європейської комісії Валдіса Домбровскіса, перша частина грошей надійде вже в середині жовтня. Наступні дві частини Україна отримає до кінця цього року.

Гроші макрофінансової допомоги Україні підуть на покриття невідкладних потреб у ліквідності, виплату зарплат і пенсій, уточнив Домбровскіс.

  • 18 травня Європейська комісія анонсувала виділення 9 млрд євро на макрофінансову підтримку України у 2022 році. 12 липня міністри фінансів Європейського Союзу погодили надання Україні першого мільярда євро у рамках нової програми макрофінансової допомоги. 9 вересня Рада Євросоюзу схвалила виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги у розмірі 5 млрд євро. 15 вересня Європарламент підтримав надання Україні макрофінансової допомоги у розмірі 5 млрд євро. 20 вересня Рада ЄС схвалила виділення 5 млрд євро макрофіну для України.

Підписуйтесь на наш Instagram: корисні пояснення актуальних тем

Джерело

Новости Украины