Євросоюз планує щомісяця надавати Україні по $1,5 млрд – Politico


Євросоюз планує щомісяця надавати Україні по $1,5 млрд – Politico

Фото: depositphotos.com

Європейський Союз планує протягом 2023 року щомісяця надавати Україні близько $1,5 млрд, пише Politico із посиланням на європейських чиновників.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

Деталі цієї допомоги – загальна сума, частка грантів та позик – ще обговорюються. Вони стануть відомими вже наступного тижня або напередодні конференції з відновлення України у Берліні 25 жовтня.

«Надання короткострокової допомоги у вигляді макрофінансової допомоги Україні досі здійснювалося на разовій основі. З огляду на постійну потребу можна було б розглянути більш структуроване рішення для вищого ступеня передбачуваності, і я наполегливо працюю над тим, щоб забезпечити нам більш структуровану, передбачувану та автоматизовану підтримку принаймні наступного року», – заявив у понеділок на конференції в Брюсселі єврокомісар з бюджету Йоганнес Ган.

Минулого тижня віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс вперше заявив, що міністри фінансів Європейського Союзу домовилися прописати фінансову допомогу Україні у свій бюджет на 2023 рік, щоб зробити її більш структурованою та прогнозованою.

  • 2 жовтня стало відомо, що США готові до кінця війни надавати Україні щомісяця $1,5 млрд для фінансування бюджету й очікують від Євросоюзу надання співмірних сум. 
  • Також Україна домовляється з МВФ про довгострокову програму підтримки фінансів і додаткову екстрену допомогу на час переговорів.
  • У середині вересня Міністерство фінансів подало до Верховної Ради проєкт бюджету з трильйонним дефіцитом. Міністр Сергій Марченко пояснив, що уряд розраховує на $38 млрд від партнерів.

Читайте також: Україні потрібно ще 1,5 трлн грн, але Захід не дає гарантій. Як виживатимемо у 2023 році

Джерело

Новости Украины