Інгулець перестріляв Металург 3, перемоги Епіцентра, Агробізнеса та інші матчі другого попереднього раунду Кубка України

Інгулець перестріляв Металург 3, перемоги Епіцентра, Агробізнеса та інші матчі другого попереднього раунду Кубка України

Левый берег, фото ФК Левый берег

2-3 серпня були зіграні матчі другого попереднього раунду Кубка України. На всіх етапах Кубка України переможці визначатимуться за підсумками одного поєдинку.

3 серпня

  • Київ

НТК імені Віктора Баннікова приймав другий матч за два дні. Вчора тут тріумфувала ЮКСА, вибивши першолігову Ниву (Бузова). Сьогодні ж дебютує на всеукраїнському професіональному рівні Локомотив – саме на українському, тому що в чемпіонатах СРСР клуб залізничників Києва грав не один сезон, аж до вищого дивізіону.

У стартовому складі Локомотива – семеро новачків, у тому числі хлопці з трішки більшим досвідом. Діназ, який у стартовому турі поступився Чернігову (2:3), перед другим туром Першої ліги також провів кілька перестановок. Найбільш досвідчені гравці – Єременко, Шевченко та Пономар – опинилися в запасі, а граючий директор вишгородців Старенький взагалі не взяв участі в кубковому матчі.

Тим не менш, саме Діназ, незважаючи на ротацію, вів гру. Небезпечно пробивали з різних позицій Кіріченко та Новіков, але забити не вдалося. Локомотив був значно гострішим після перерви, і якщо з першої спроби Сахнюк не зміг реалізувати хороший момент, то на 56-й хвилині відкрив рахунок. Після подачі кутового Сидоренко головою скинув на кут карного майданчика, де Сахнюк з розвороту надіслав м’яча в сітку – 1:0.

Для Діназа такий поворот подій виявився неочікуваним. Гості пішли вперед великими силами, Школьний і Хоцяновський з близької відстані дивом не заштовхнули м’яча в ворота, а після кутового Соловйова Локо підстрахували захисники на стійці. На 86-й хвилині Шевченко навіть забив після флангової подачі, проте рефері все ж зафіксував офсайд. На куражі Жуков навіть міг «закривати» цей матч, але й одного голу визначило «залізничникам», щоб пройти в наступний раунд.

Герой матчу: Віктор Сахнюк (Локомотив)

Один із найактивніших у киян: забив, міг забивати раніше, корисно діяв попереду. Такого й чекаєш від одного з найбільш досвідчених у своєму складі.

Локомотив (Київ) Д3 ‒ Діназ (Вишгород) Д2 ‒ 1:0
Гол: Сахнюк, 56

2 серпня

  • Петрове

Цей матч привертав особливу увагу, тому що Інгулець — недавній учасник УПЛ, який лише в плей-офф понизився в класі, а Металург — той самий клуб, який випередив Карпати і з четвертого місця дійшов до стикових матчів, де навіть виграв перше протистояння з Вересом, в другому зазнавши нищівної поразки від рівнян. Зараз обидва ці клуби — серед фаворитів сезону, але якщо підопічні Лупашка свій статус підтвердили (5:0 над СК Полтава), то запоріжці не змогли обіграти Кремінь у номінально домашньому матчі в Умані (0:0).

Інгулець практично повністю перезавантажив старт, тоді як Микитин вимушений був трішки більше гравців залишити в основі, всупереч бажанню дати всім відпочити. І спочатку матч ішов зовсім за сценарієм стартового туру з полтавцями, моментами навіть було страшно за запоріжців, яким “світив” погром на рівні попереднього, вчиненого суперниками.

Ось як розвивалися події. На 9-й хвилині Лісняк і Резепов підготували атаку через лівий фланг, і подачу Осипенка головою замкнув Квасов — 1:0. Через 20 хвилин новачок із аматорського футболу Місержи перехопив передачу суперників і прорвався через лівий фланг. Здалося, бив сам — хоча воротар і захисники не змогли зупинити м’яч. У підсумку Квасов з відстані в два метри коліном забив м’яча в ворота — 2:0. А слідом оборонці Металурга влаштували перепасовку на своїй половині поля, в яку рішуче втрутився Чабан. Лісняк дав розрізну передачу на лівий фланг, де Резепов розстріляв ворота — 3:0.

Але цього разу господарі, здається, надмірно розслабилися, тому що перед перервою повернули інтригу в протистояння. Спершу на 41-й хвилині то воротар, то захисник Інгульця недалеко виносили м’яч, і після “свічки” Ченбая Толок протиснувся на ударну позицію і без перешкод розстріляв ворота — 3:1. А потім Могильний, як на велосипеді, проїхався через лівий фланг і відпасував на дальню стійку, де Куралех встиг прийняти, розвернутися й з відскоком від стійки скоротити відставання до мінімуму — 3:2.

У другому таймі голів було менше, проте на підсумок протистояння вони не вплинули. Спочатку Металург невдало розіграв свій штрафний на правому фланзі (після перехоплення пасу Палюха пішла контратака, Запорожець запустив через лівий край Богунова, а найсвіжіший дебютант відпасував правіше — на земляка Квасова), і це 4:2. А у відповідь через 10 хвилин Металург побіг у контратаку через лівий фланг. Білоцерковець, протягнувши м’яча, відпасував у центр — на Галату, а новачок запоріжців забивав із близької відстані без перешкод прямо перед воротарем — 4:2. Дебютний гол кременчуківця. Це 4:3.

На тому й закінчили. Інгулець продовжує переможну серію під керівництвом Лупашка, Металург поки без перемог у новому сезоні.

Герой матчу: Ярослав Квасов (Інгулець)

Забив тричі і міг ще забивати (зокрема, був біля ударної позиції в іншій результативній комбінації).

Інгулець (Петрове) Д2 – Металург (Запоріжжя) Д2 – 4:3
Голи: Квасов, 9, 30, 69, Резепов, 31 – Толок, 41, Куралех, 45, Галата, 80

  • Горішні Плавні

Не було в Першій лізі нового сезону більш постраждалих команд, аніж ці дві. Географічні сусіди в стартовому турі зазнали нищівних поразок у Групі “Б”. Гірник-Спорт отримав п’ять м’ячів без відповіді від Лівого берега, СК Полтава — від Інгульця. Але то — фаворити сезону, це — скромні середнячки, до того ж, після складного виїзду — обласне дербі на рідних теренах.

Ні 90 хвилин, ні додаткових 15, не змінили рахунок на табло. Проте другий екстра-тайм вирішив долю протистояння. У простій ситуації великі проблеми нажили собі гості. Петров на лівому фланзі до останнього поборовся за м’яч і швидко вкинув аут на Гору. Далі пробивав Громенко, проте захисники метнулися під м’яч, але першим на відскоку був Молько й тут же на виконання пробив у дев’ятку з лівої ноги — 1:0.

Гол позиченого в Кременя молодого півзахисника залишився єдиним у матчі. Обласне дербі та путівку в наступний раунд виграв Гірник-Спорт — колись він доходив до Динамо з Ярмоленком, хто знає, чи не повториться історія. СК Полтава стартувала із прикрими результатами, що ніяк не співвідноситься з достатньо численним посиленням влітку. Так що в найближчих турах Першої ліги доведеться зосередитися на виправленні становища, щоб на єдиному фронті, який залишився, знову бути успішнішим від Гірника-Спорт.

Герой матчу: Владислав Молько (Гірник-Спорт)

20-річний півзахисник прибув із Кременя, де грав, переважно, за резервний друголіговий склад. Там Молько забивав, але в Кубку України — ще ніколи. І от саме цей гол від “джокера” приніс принципово важливу перемогу його новій команді.

Гірник-Спорт (Горішні Плавні) Д2 – СК Полтава Д2 – 1:0
Гол: Молько, 110

  • Чернігів

Заключний матч кубкової середи проходив в обласному центрі, проте господарями на полі були хлопці з ФК Кудрівка — клубу-дебютанта Другої ліги. Раніше підопічні Даценка тріумфували в Миргороді, де вибили одну з найкращих аматорських команд України — Олімпію (Савинці). Тепер чекали їхніх земляків із Полтавщини — першоліговий Кремінь. Щоправда, кременчуківці виставили дуже оновлений, практично резервний склад. Усе-таки пауза між двома стартовими турами чемпіонату мізерна, так що гості промовисто дали зрозуміти, де у них основні завдання.

Але що це має до самої Кудрівки? Господарі мають свої цілі й до них ідуть. У першому таймі голкіпер гостей (юний Оксененко, який заслужив загальну повагу низкою яскравих матчів у обох лігах ПФЛ) виручив після прицільного удару новачка кудрівчан Берка. Проте й він нічого не міг вдіяти, коли після подачі з правого флангу м’яч заметався й Кулик чітко доправив його в ворота — 1:0.

Були нагоди у кременчуківців. Той же Галоян перспективно пробивав здалеку, перевіривши воротаря. Проте в першому таймі відігратися не вдалося, а в другому ФК Кудрівка тільки закріплювала свою перевагу в рахунку. Спершу, на 63-й хвилині, Кулик знову здійснив рейд із глибини поля. Пройшов і пробив здалеку без шансів для воротаря — 2:0.

Заміни та перестановки дещо збивали темп, змінювали гру, проте й тут у господарів заміни зайшли краще. На 88-й хвилині вже Строчинський протягнув м’яча, підключив Коваля, а той, замість зворотньої передачі, сам пробив здалеку — 3:0. Два дальніх удари, і ми не виберемо серед них ефектніший — справжні голи-красені від господарів.

Тож Кремінь зосередиться на Першій лізі, де, незважаючи на продаж кількох лідерів, спробує знову вчинити сенсацію та пробитися в чемпіонський раунд, а Кудрівка пройде далі в кубку. Щоправда, раніше дебютує, нарешті, в Другій лізі після аж двох офіційних матчів на попередніх раундах.

Герой матчу: Дмитро Кулик (ФК Кудрівка)

Недарма його повертали з ФК Чернігів. Оформив дубль, зробивши вирішальний вклад у перемогу своєї команди. Кубкова сенсація напрочуд вдало використала новачків — всі три голи від літніх придбань чи повернень.

ФК Кудрівка Д3 – Кремінь (Кременчук) Д2 – 3:0
Голи: Кулик, 16, 62, Коваль, 88

  • Хмельницький

Два клуби Першої ліги зійшлися в протистоянні. Нива стартувала з мінімальної перемоги в Чернівцях, Поділля — з вольової нічиєї в Івано-Франківську. Тож результати обох клубів можна вважати задовільними: тернополяни в минулому сезоні навіть прорвалися в чемпіонський раунд, а хмельничани, судячи з поповнення влітку, прагне до цього в новому сезоні.

Матч загалом виявився напруженим, але нуднуватим. Відчувалося, що й ризикувати ніхто із суперників не хоче, і сил між двома стартовими турами не так багато. Перший тайм ішов, другий, екстра-тайми… Незважаючи на всі зусилля, на кілька стандартів, на заміни із швидкими гравцями, хмельничани нічого не могли зробити з обороною Ниви. В свою чергу, тернополяни могли “закривати” цей матч. Воротар Задерейко вибіг навперейми Бороденку й грубо помилився, той відпасував лівіше — на Галадея, який поспішив і пробив точно в голкіпера. Хоча міг і сам вирішувати, і вбік на одноклубників під незахищені ворота віддавати.

Ну що ж, то така вже доля. 120 хвилин команди мучилися й дійшли до серії післяматчевих пенальті. Тут пішла справжня боротьба — як винагорода глядачам, які витратили свій час на матч і до цього додивилися. Серія пішла так: 1:0 Задоя, 1:0 Зінь (поперечина), 1:0 Биков (воротар), 1:1 Галадей, 2:1 Боженар, 2:1 Демчук (вище), 2:1 Савчук (воротар), 2:2 Бей, 2:2 Василенко (стійка), 2:3 Малащук.

Це неймовірно, проте в такій драматичній серії Нива (Тернопіль) проходить далі! Поділля не вперше в своїй історії доходило до серії пенальті, але в одних випадках виконання відверто підвело, в інших — везіння.

Герой матчу: Максим Механів (Нива Т)

Ну просто красень! Зберіг похвальну холоднокровність, справився з двома (різними, до речі) ударами суперників і отримав ще й трішки везіння. Дуже допоміг воротар тернополянам пройти в наступний раунд. Тернопіль заслужив вдома отримати топового суперника!

Поділля (Хмельницький) Д2 – Нива (Тернопіль) Д2 – 0:0, 2:3 по пенальті

  • Миколаїв (Львівська область)

Свого часу ФК Миколаїв під керівництвом Василя Малика став сенсацією Кубка України серед аматорів. Зараз Малик уже повернувся в тернопільську Ниву, Шумський, який після нього прийняв обласну команду зі Львівщини, зробив усе, аби кубкові традиції миколаївців не лише збереглися, а й примножилися. Розгромивши в минулому раунді чернівецьку Фазенду, ФК Миколаїв продовжив знайомство з буковинським футболом.
Якщо раніше в цьому місті гостювали аматори, то тепер прибула головна команда області. Буковина в міжсезоння втратила кількох лідерів і стартувала в Першій лізі з мінімальної поразки від тернопільської Ниви.

Як виявилося, бойовита миколаївська команда спроможна піднести сенсацію. По-перше, ФК Миколаїв досить солідно провів перший тайм і (не в останню чергу, завдяки своїй грізній зброї — стандартам) міг ще тоді забивати. Після перерви ж вдалося все, про що мріялося. Спершу з нічого виник гол. Голкіпер гостей Пономаренко вів неспішну перепасовку з захисниками, коли Цюпка нахабно пішов пресингувати й був винагороджений. Голкіпер невдало виніс точно в нього й м’яч зрикошетив у ворота — 1:0. А буквально через кілька хвилин, на 55-й, той же Цюпка майже в центрі поля мчав на матч, але його збив Червінський. Це була друга жовта картка, слідом за нею — червона.

Незважаючи на спроби чернівчан відігратися, рахунок більше не змінювався. ФК Миколаїв зумів пройти другу поспіль команду з Буковини, причому цього разу — першолігову, чим зробив неабиякий подарунок керівництву. Адже напередодні президент клубу Володимир Николишин відсвяткував свій День народження. Тепер аж навіть цікаво, чим це все закінчиться — хто дістанеться аматорам, як добре вони проявлять себе в наступному раунді. Буковина сконцентрується на чемпіонаті, адже в Першій лізі очікується дуже складна боротьба за місця в серединці.

Герой матчу: Назар Цюпка (ФК Миколаїв)

Досвідчений хавбек господарів зробив результат: заробив вилучення для суперника та на рівному місці створив переможний гол.

Миколаїв (Миколаїв, Львівська обл.) ААФУ – Буковина (Чернівці) Д2 – 1:0
Гол: Цюпка, 52

  • Ужгород

Горде ім’я Металіст зараз має зовсім молодіжний зміст. Ця команда укомплектована на 80% гравцями з юнацького складу з нечисленними вкрапленнями гравців із певним досвідом на першоліговому рівні.

А тут ще прибув Епіцентр — клуб із спонсором в вигляді мережі будівельних гіпермаркетів. У минулому сезоні він потрапив у чемпіонський раунд, та й загалом підніс кілька сенсацій. Зі скромними думками про медалі та підвищення в класі, кам’янець-подільський клуб являє собою міцного середняка Першої ліги, тоді як Металіст — тут наймолодший і найменш досвідчений учасник.

Що підтвердилося в стартовому турі, де харків’яни не без боротьби, проте програли Епіцентру завдяки влучному штрафному Стеня.

Металіст тримався цілий тайм, але відразу після перерви пропустив курйозний м’яч. На 49-й хвилині захисники, здавалося, перервали проникаючу передачу, проте фактично подарували м’яча Беженару, який і розправився з воротарем – 0:1.

Харків’яни не “посипалися”. На 58-й хвилині Епіцентр відповів тією ж люб’язністю. Помилка на правому фланзі захисту, Мораренко низом вистелив пас на Теплякова, і “джокер” Аніщенка прокинув воротаря й забив у порожні ворота – 1:1.

Сенсації все ж не сталося. На 71-й хвилині пішла багатохвильова атака, Ляшенко з правого краю вистелив передачу на Беженара, який знову розважливо пробив у нижній кут – 1:2.

Заключні хвилини пройшли в середньому темпі, одних все на табло влаштовувало, в інших просто не було ресурсів, щоб перевернути гру. Тож далі йде команда з Хмельниччини.

Герой матчу: Андрій Беженар (Епіцентр)

31-річний півзахисник забезпечив результат гостям у матчі, який виявився не таким уже й прохідним із суперником, які за два матчі все-таки створили проблеми команді з чемпіонської групи.

Металіст (Харків) Д2 – Епіцентр (Кам’янець-Подільський) Д2 – 1:2
Голи: Тепляков, 58 – Беженар, 49, 71

  • Київ

На стадіоні імені першого президента ФФУ Віктора Банникова зараз господарює ЮКСА. Новий клуб із селища Тарасівка Київської області вибив по пенальті такого сильного суперника, як віце-чемпіон України серед аматорів Штурм (Іванків) із низкою колишніх зірок. На черзі — чемпіон Другої ліги та новачок Першої, Нива (Бузова).

Напередодні бузівчани дебютували на новому для себе рівні нічиєю 1:1 із Агробізнесом, так що суттєво перетасували склад команди під Кубок України. ЮКСА значно менше змін робила в старті, що натякало на її велику мотивацію щодо цього поєдинку.

І справді, фаворит протистояння — а це, як не крути, Нива (Бузова) — володів ініціативою, проте забити в першому таймі не зміг. А от ЮКСА невдовзі після відпочинку вийшла вперед. Махнєв підключив на правому фланзі захисту Кононова, порслідував силовий простріл, який воротар-дебютант бузівчан Льопка відбив перед собою, і нападник Кос головою добив м’яча в сітку — 1:0 на 59-й хвилині.

У плани Ниви поразка не входила, яким би симпатичним новачком Другої ліги не був ЮКСА. Тому пішли заміни, значно оновилася група атаки, і ось уже Книш з лівого флангу ввірвався в карний майданчик, де його не за правилами зупинив Євдокимов. Паламар пробив у правий кут, воротар метнувся в протилежний — 1:1.

Незважаючи на два екстра-тайми, команди дотягнули до серії післяматчевих пенальті. А там події складалися так: 0:1 Сергійчук, 1:1 Махнєв, 1:1 Книш (воротар), 1:1 Кононов (воротар), 1:2 Прокопчук, 2:2 Євдокимов, 2:3 Паламар, 3:3 Харченко, 3:3 Корохов (воротар), 4:3 Синьогуб

ЮКСА вдруге поспіль створила справжнє диво та вийшла в наступний етап Кубка України. Нива (Бузова) зосередиться на чемпіонаті.

Герой матчу: Микита Федотов (ЮКСА)

Знову виграв серію пенальті! Та й у самому матчі діяв добре, гол з пенальті, а в іншому був надійним. Справжній герой!

ЮКСА (Київ) Д3 – Нива (Бузова) Д2 – 1:1, 4:3 по пенальті
Голи: Кос, 59 – Паламар, 84, з пенальті

  • Вінниця

Нива та Агробізнес – знайомі суперники, грали між собою в контрольному матчі, багато гравців так чи інакше перетиналися по різні сторони барикад. Але перший тайм між ними пройшов без голів. Не скажеш, що команди змушували нудьгувати (були в матчі й удари в порожні ворота здалеку, й моменти, коли тільки захисники підстраховували голкіпера). Проте так вийшло, а інакше й не скажеш, що м’яч у ворота не йшов, і все головне суперники відклали на другий тайм.

Там гра йшла напружена, стійки-воротарів обстріляли обидві команди, але голів все не було. Під кінець гри першоліговий Агробізнес надійно заволодів перевагою, і тепер уже він міг нарікати на невезіння. Гра — абсолютно небажано для обох сторін — перейшла в екстра-тайми.

А там — прикра помилка на лівому фланзі захисту Ниви, проникаюча передача з рикошетом у руку захиснику й пенальті. Толочко бездоганно реалізував 11-метровий на 102-й хвилині — 0:1.

Герой матчу: Данило Хмеловський (Агробізнес)

Тяжка гра в 120+ хвилин. Кого відзначити? Напевно, воротаря переможців. Цей складний матч Агробізнес міг виграти на півгодини раніше, проте — що ж поробиш — здобув перемогу в додатковий час. Голкіпер допоміг.

Нива (Вінниця) Д3 – Агробізнес (Волочиськ) Д2 – 0:1
Гол: Толочко, 104, з пенальті

  • Стрий

Після тривалої перерви професіональний футбол повертається в місто Стрий. Суперник, як для дебюту, підходящий — з одного боку, ФК Хуст — віце чемпіон Другої ліги та новачок Першої, з іншої — обмежені кадрові ресурси не залишають закарпатцям жодної можливості якісно освіжити склад — тобто, провести таку ротацію, після якої можна було б грати без втрати якості.

Це далося взнаки з перших же хвилин. Тому зі сторони й могло здаватися, що всі регалії хустян — у Скали 1911, і вона насправді фаворит протистояння. Вже на другій хвилині пройшла атака через правий фланг, Іванченко подавав, суворо кажучи, на Мазура, проте захисник відбив у бік Авер’янова, який смачно розстріляв ворота — 1:0.

Через 20 хвилин пас до Мазура вже дійшов. Пучковський, протягнувши м’яча, на нього відпасував, і той з лівого краю відправив м’яча в сітку повз воротаря — 2:0. А перед перервою штрафний від Авер’янова з лівого флангу головою замкнув Пастух — 3:0.

А невдовзі після перерви Пучковський промчав через лівий фланг і зручною подачею доставив м’яча Авер’янову, який і розправився з воротарем — 4:0. Тільки в другому таймі ФК Хуст (не дуже охоче) почав випускати основних гравців. Це відразу ж далося взнаки. Мердєєв подав із правого флангу, а В.Луців реалізував чи не першу свою нагоду — 4:1. Слідом сам Мердєєв струсонув поперечкою, В.Луців втратив ще один дуже хороший момент.

Але втраченого в першому таймі було вже не повернути. На 84-й хвилині Лебеденко розвернув атаку й відпасував під удар Пастуху, який здалеку забив настільки красивий м’яч, що навіть суперники були здивовані розкішшю виконання — 5:1. Все, що встигли хустяни — ще один “гол престижу”. Диянчук і Приходько розігнали атаку через лівий фланг, а П.Луців розстріляв ворота — 5:2.

Герой матчу: Максим Авер’янов (Скала 1911)

Колишній лідер ПФК Звягель прекрасно дебютував у складі стриян. Два голи та участь ще в одній результативній комбінації — хорошого гравця перехопила собі в середню лінію Скала 1911.

Скала 1911 (Стрий) Д2 – ФК Хуст Д2 – 5:2
Голи: Авер’янов, 2, 47, Мазур, 22, Пастух, 36, 85 – В. Луців, 57, П. Луців 90+1

  • Івано-Франківськ

Перший же погляд на стартовий склад викликав думку, що для Карпат Кубок України – далеко не пріоритет. У стартовому складі — ветеран Кожанов, новачок Долгов і все інше молодь із резервного складу. Тоді як Прикарпаття, незважаючи на не меншу втому після матчу в чемпіонаті з Поділлям (1:1), змушене було виставляти цілком собі бойовий склад.

Треба сказати, що гра виправдала сподівання. Навіть резервісти виявилися спроможними створити труднощі Прикарпаттю. Натомість, господарі довго зберігали інтригу, створюючи немалу кількість моментів. Досить сказати, що нулі на табло протрималися мало не півгодини (аж на 25-й хвилині в комбінації через правий фланг за участі воротаря та Попчука Ю.Радульський реалізував вихід на воротаря — 1:0). А перед перервою господарі втратили шанс подвоїти свою перевагу з пенальті (коли Букайкчийський агресивно зіграв у чужому карному майданчику, заробивши 11-метровий, Попчук із 11-метрової позначки пробив у стійку).

Проте другий тайм благополучно склався для прикарпатців. Все-таки, надто малодосвідчений склад виставили львів’яни, щоб витягувати цей матч. А от у господарів були й резерви, й практичний досвід, щоб закріпити свою перевагу. Стадник на місці лівого півзахисника добряче накрутив шийні хребці суперникам і знайшов у карному майданчику Барчука, той на паузі розважливо відпасував на дальню стійку, де Ю.Радульський міг просто спокійно розстрілювати ворота — 2:0.

Звісно, Карпати й не думали здаватися. Після кутового Кожанова Галенков якось ухитрився проштовхнути м’яча в сітку (це 2:1), проте резерв для посилення, наявний у прикарпатців, був явно більший, ніж те, що могли пропонувати в цій своїй заявці гості, та й воротар виручав господарів. Так що далі в Кубку України проходить саме Прикарпаття. Карпати зосередяться на Першій лізі, де у них максимальні завдання.

Герой матчу: Юрій Радульський (Прикарпаття)

Після втрати таких майстрів, як Сондей і Волошинович, а також травми Цюцюри, всі наші погляди були спрямовані на те, а хто ж забезпечить креатив ддля команди Рипана, Яцурака та Марцінківа? І ось це виявився Радульський-молодший. Його два голи зламали всі плани гостей.

Прикарпаття (Івано-Франківськ) Д2 – Карпати (Львів) Д2 – 2:1
Голи: Радульський, 25, 74 – Галенков, 81

  • Звягель

Дебют Юрія Максимова припав на матч, який для його нової команди має велике значення. У минулому сезоні ПФК Звягель претендував на медалі та підвищення в класі, проте в заключному турі в драматичному домашньому поєдинку з Чайкою зіграв внічию 2:2. Цей результат дозволив Чайці фінішувати третьою, а Звягель залишив поза п’єдесталом. А другим щасливчиком за бузівською Нивою, хто взяв друге місце та вийшов у плей-офф, абсолютно сенсаційно став тоді ФК Хуст.

Зараз ПФК Звягель радикально оновився. Лише троє гравців у стартовому складі залишилися з минулого сезону (Скидан-молодший вийшов у центрі, Ващишин — під нападником, а вінгер Фесенко посів місце флангового захисника — таке з ним робили ще в попередній команді, ОДЕКу). Чайка також оновила склад, але менш радикально — шість, а не вісім, новачків з перших хвилин.

Підопічні Максимова хотіли з перших хвилин проілюструвати різницю на краще, тож рано повели в рахунку. Але допоміг більше курйоз. Здалося, на 8-й хвилині півзахисник Волинець адресував передачу на Ващишина, проте м’яч оминув і одноклубника, і воротаря, юркнувши в сітку — 1:0. Ще до перерви Оринчак та Андрущенко могли забивати ще, і за ідеальної реалізації вони не просто закріпили б перевагу господарів — а “закривали” б матч.

Але ніт, а тому друга половина гри мала інтригу та значення. І, до речі, новий воротар звягельчан Яшков (один із багатьох колишніх гравців Полісся у господарів) виручив після смачного удару Шакуна. Проте все-таки саме ПФК Звягель закріпив свою перевагу. Допоміг Ндукве (він дебютуваав у Звягелі проти своєї колишньої команди, тоді як екс-звягелець Емере проти екс-одноклубників вийшов саме у складі Чайки). Він протягнув м’яча через правий філанг і своєчасно підключив Волинця, далі пішла зручна передача на Майтака, і Максим чітко пробив повз голкіпера — 2:0.

Далі вже все було справою техніки. Спершу Ващишин завершив атаку, яку розганяв через лівий фланг Майтак і Андрущенко (це 3:0), а на 73-й хвилині після штрафного від Андрущенка м’яч знову побував у воротах Чайки — але з фолом атаки за розсудом арбітра. Вже в компенсований час знак оклику поставили новачки Звягеля. Панчишин м’яко навісив зі штрафного з лівого флангу, а досвідчений оборонець Нестеров головою направив м’яча в сітку — 4:0. А крапку поставив Ващишин, який зблизька не без пригод замкнув простріл Майтака — 5:0.

Переконливо? Безперечно. Показово на весь сезон? А от тут побачимо. Можна просто нагадати, що Чайка починала з розгромної поразки від бузівської Ниви, а в підсумку фінішувала на п’єдесталі. Втім, Звягель це потурбує не раніше, ніж в календарних матчах із цим суперником у Другій лізі.

Герой матчу: Данило Волинець (ПФК Звягель)

Забив сам і асистував Майтаку, взяв участь і в третій гольовій комбінації. Який же дебют для одного з когорти екс-поліщуків у складі звягельчан!

Звягель (Звягель) Д3 – Чайка (Петропавлівська Борщагівка) Д3 – 5:0
Голи: Волинець, 8, Майтак, 67, Ващишин, 71, 90+2, Нестеров, 90

  • Кагарлик

Можливо, вас дезорієнтує “вивіска” матчу, то ви не вірте – ці два клуби не те, чим здаються. Дружба – дебютант Другої ліги, Вікторія – Першої, причому, щойно відновила виступи після півторарічної паузи (скромною нічиєю 0:0 на Київщині – в Борисполі, де приймає гостей ФСК Маріуполь). Насправді ж зустрічалися два клуби з великими амбіціями, недавні переможці аматорських змагань, укомплектовані досвідченими гравцями з величезним професіональним досвідом. Це цілком рівна пара, до того ж, із великими сподіваннями на новий сезон. Дружба, якщо чесно, головний фаворит Другої ліги, Вікторія – команда, якій прогнозують вихід у Чемпіонську групу після першого етапу.

Хто сильніший у цій парі? Показав уже перший тайм. На 19-й хвилині Дружба перевела гру з правого флангу на лівий, Козлов просто подав, а Сомов головою в падінні відкрив лік своїм голам за мирівчан уже в першому ж матчі – 1:0. Це минулосезонний чемпіон у складі Ниви та найкращий бомбардир бузівчан. Треба сказати, що Дружба була ближчою до того, щоб закріпити перевагу до перерви, ніж Вікторія – щоб відігратися. Єдиний шанс гостей – коли Шаврін пробив повз ворота головою з навісу Бичкова. А так це ще Скляренко, Юречко та Головко, не кажучи про активного Сомова, могли забивати за Дружбу.

Про втрачене до перерви довелося пошкодувати після перерви. В сумбурному епізоді з кількома рикошетами Сасовський був першим на відскок і пробив по воротах метрів із 10-ти — 1:1 на 70-й хвилині. А через 10 хвилин пересічний кутовий Шпирьонка показав незібраність оборони мирівчан, і Нелін головою направив м’яч у сітку — 1:2. Оце так так!

Звісно, без пригод Вікторія матч не дограла. Ульянов на лівому фланзі захисту збив Казакова та залишив у меншості гостей з їхньою мінімалоьною перевагою. Проте загалом Дружба не мала часу скористатися вилученням десь на 84-й хвилині. Переможний рахунок першолігівців зберігся.

Герой матчу: Денис Шеліхов (Вікторія)

Виручити з голом не міг. Зате пізніше нерідко виручав. Перемога в такому складному виїзді — це завжди комплімент для голкіпера. Які ж м’ячі екс-воротар Дніпра тягнув у кінцівці зустрічі!

Дружба (Мирівка) Д3 – Вікторія (Суми) Д2 – 1:2
Голи: Сомов, 25 – Сасовський, 70, Нелін, 81

  • Бориспіль

ФСК Маріуполь на старті нового сезону розділив вдома очки з Вікторією (0:0). Проте наступний суперник мав причини дуже остерігатися виїзду до передостанньої команди Першої ліги минулого сезону. Середняк Другої ліги – Васт (Миколаїв) – влітку більше говорив про ребрендинг, ніж про кадрові справи. В підсумку й офіційного перейменування на ФК Миколаї 1920 не відбувся, й добра половина складу втратилася. Здібний оборонець Боровський перейшов у Інгулець, лідер півзахисту Ярчук – взагалі в аматорський Титан (Одеса). В запасі в миколаївців значилося двоє гравців, у стартовому складі вийшло тільки двоє новачків.

Уже на 5-й хвилині вищі за класом господарі повели в рахунку. Кутовий на лівому фланзі дотепно розіграли Булгаков і Тепляков, Терехов скинув у центр і Батальсикий у падінні проштовхнув м’яча в ворота – 1:0. Відзначаємо чудову взаємодію екс-оболонців – голеадора та захисника-асистента. На 28-й хвилині – ще один кутовий. Тепер уже Тепляков подав з правого флангу. Новачок-воротар Васту не зіграв на виході, так що досвідчений Батальський лівою ногою забивав фактично в уже порожню частину воріт – 2:0. Через п’ять хвилин матч було фактично закрито. Тепер з гри Тепляков дав проскоком пас на хід Батальському, який з легкістю прокинув воротаря правою ногою – 3:0.

Другий тайм проходив за зниженою інтригою. Варто віддати належне Васту — гості старалися, щоб поразка не виявилася нищівною, розгромною. І ось на 56-й хвилині Колосков вистелив передачу на хід Студенку, який спритно пробив повз воротаря — 3:1. На 80-й хвилині після проникаючої передачі все того ж Студенка Ширяєв опинився перед воротарем і шансу не змарнував — 3:2.

Звісно, переваги господарів це не похитнуло, проте дозволило миколаївцям дограти матч із власною гідністю та надією на покращення в чемпіонаті. Ще кілька атак провели їхні швидкісні гравці, і хоча змінити рахунок це не допомогло, голи престижу та маленька інтрига залишилися в пам’яті від дебюту Васту в Кубку України. Вже через дві хвилини після того, як гості скоротили відставання до мінімуму, Биковський заробив пенальті, а Літюк реалізував — 4:2. Гол створено “джокерами” Краснопьорова. А на 89-й хвилині Биковський запустив пасом на хід через центр Петровського, той продерся крізь двох оборонців і пробив повз воротаря – 5:2. Дебютний гол від ще однієї вдалої заміни господарів. На цьому в матчі можна поставити крапку. Васт зосередиться на Другій лізі, яка обіцяє стати складнішою за минулорічну.

Герой матчу: Олександр Батальський (ФСК Маріуполь)

Азовцям пощастило після підвищення в класі Оболоні підписати їхніх центрбека Терехова та центрфорварда Батальського. Олександр, який іде на рекорди за всю історію Першої ліги, оформив хет-трик, відкривши лік голам за нову команду вже в другому матчі за неї.

ФСК Маріуполь Д2 – Васт (Миколаїв) Д3 – 5:2
Голи: Батальський, 5, 28, 33, Літюк, 83, з пенальті, Петровський, 89 – Студенко, 56, Ширяєв, 80

  • Чернігів

Обидві команди виграли в стартовому турі Першої ліги, проте це були дуже різні перемоги. ФК Чернігів здолав у драматичному матчі потенційних конкурентів за виживання — Діназ (3:2). Лівий берег каменю на камені не залишив від Гірника-Спорт (5:0). Причому, лава запасних киян дозволяла без проблем проводити будь-яку ротацію — як широку, так і точкову. Що ж до “тигрів”, то, навпаки, в них ще й не всі гравці готові були протистояти номінально дебютанту Першої ліги, насправді ж — одному з її фаворитів.

Можливо, певні перестановки, які здійснив лівобережний тренерський штаб, вплинули. А, може, великий настрій чернігівців. Але господарі рано та несподівано відкрили рахунок. Удар Кривобороденка максимально незручно для воротаря зрикошетив Койдан – 1:0. Розвинути успіх не було можливості — нагадаю, ФК Чернігів грає фактично без центрфорварда (згаданий Койдан — півзахисник за амплуа) та без лідера центру поля Мироненка.

Так що Лівий берег перехопив ініціативу та ще до перерви відігрався. Штрафний з лівого флангу, на куті воротарського Слотюк через себе направив м’яча вздовж воріт і 8 головою в стрибку пробив точно в сітку – 1:1.

На початку другого тайму Лівий берег провів стрімку контратаку. Литовченко поборовся, Репета протягнув м’яча через центр, а Вакуленко з лівого флангу пробив точно в ціль – 1:2. Ледь не зрівняв рахунок Кривобороденко – герой стартового туру для “тигрів”. Проте в підсумку Лівий берег довів справу до закономірної перемоги. ФК Чернігів тепер сконцентрується суто на чемпіонаті.

Герой матчу: Олексій Литовченко (Лівий берег)

Забив фактично переможний м’яч і загалом багато неприємностей завдав обороні господарів. У Чернігова такого форварда наразі просто нема.

ФК Чернігів Д2 – Лівий берег Д3 – 1:2
Голи: Койдан, 19 – Литовченко, 34, Вакуленко, 50

Джерело

Новости Украины