Інтеграція ВПО: як це буде у пілотних громадах Полтавщини

За інформацією: Суспільне Полтава.

Суспільне Полтава

Проєкт “Внутрішньо переміщені особи інтегруються у громади Полтавської області” стартував у регіоні. Початком роботи став підписаний між сторонами–учасницями меморандум про співпрацю.

Про це в ефірі Українського радіо «Полтава» розповіла начальниця відділу інвестиційної діяльності Полтавської облради Олеся Дроботенко.

За її словами, проєкт розрахований на дев’ять місяців. Впродовж цього часу його реалізовуватимуть у Зіньківській, Решетилівській та Градизькій громадах.

Меморандум – це декларативний початок самого проєкту, щоб усі розуміли спільну ціль і спільні повноваження, права і обов’язки у цьому процесі. У чому суть? Є поняття «адаптація» і є поняття «інтеграція». З перших днів керівництво і жителі цих громад допомагали ВПО адаптуватися – надавали їм матеріальні і нематеріальні цінності, щоб ті комфортно проживали на території громади. А зараз ми працюватимемо над тим, щоб ВПО віддавали натомість громадам свій голос, свої ідеї, свою участь, роботу, тобто знаходили своє місце в цій громаді.

За даними Полтавської ОВА, нині на території Полтавської області зареєстровали понад 180 тисяч переселенців. Тому час залучати їх до участі в житті громад, вважає керівник ГО “Форум розвитку громадянського суспільства” Олексій Коваленко.

65 тисяч жителів цих трьох пілотних громад. Від 13 до 14 відсотків – це внутрішньо переміщені особи. Демографічний рух населення в цих громадах від’ємний – 820 осіб. Людина приїде, поживе, отримає допомогу і поїде далі? А це може бути фахівець: лікар, аграрій, бізнесмен, вихователь садочка.

Завдання проєкту – поєднати потенціал людей, які приїжджають в громади з можливостями тих населених пунктів.

Це не якесь приміщення, не людина, не комп’ютер. Це інформація. А коли ВПО буде володіти цією інформацією, а орган місцевого самоврядування буде володіти, хто до нього приїжджає, то він може запропонувати цільове влаштування у своїй громаді. Тоді людина буде забезпечена не лише житлом і медичною допомогою, але вона буде відчувати себе вдома. Тому наша мета проєкту – щоб ВПО, які приїхали на Полтавщину, залишилися тут надовго і стали як вдома.

Подібні ініціативи існують, але вони стосуються саме адаптації, а не інтеграції внутрішньо переміщених осіб на нових місцях проживання, сказала начальниця відділу інвестиційної діяльності Полтавської облради Олеся Дроботенко.

Коли ми збиралися, то в усіх була така думка, що таке вже десь проводилося. Коли ми дослідили різницю цього проєкту і всіх інших, то зрозуміли, що в цих трьох громадах є досвід комунікації з ВПО, але це було неструктуровано, хаотично, і вони самі ці алгоритми придумували. На державному рівні з самого початку воєнного стану це ніде не було прописано. Зараз ми все проаналізуємо, спрямуємо в єдиний алгоритм, і ним будуть користуватися інші громади області та в інших областях.

Повністю інтерв’ю про старт проєкту “Внутрішньо переміщені особи інтегруються у громади Полтавської області” слухайте за посиланням.

Новости Украины