Іспанія відправила Україні колону військової допомоги та проводить навчання для бійців ЗСУ


Іспанія відправила Україні колону військової допомоги та проводить навчання для бійців ЗСУ

Фото: Міноборони Іспанії

Іспанія направила до України нову автоколонну із восьми броньованих позашляховиків, двох машин швидкої допомоги та п’яти тонн різних предметів медичного призначення. Про цю партію допомоги повідомило Міноборони Іспанії.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Військові розповіли, що всього буде передано 22 автомобілі, зокрема дев’ять великовантажних, та чотири машини швидкої допомоги.

Іспанська міністерка оборони Маргарита Роблес заявила пресі, що «це ті пріоритети, які наразі є в України, і це те, що вони хочуть від нас. Іде дуже жорстока війна, є багато поранених, і їм терміново потрібні медикаменти».

На листопад готується ще одна партія озброєнь для ЗСУ, повідомила Роблес. Вона розповіла, що українські військові проходять навчання на полігоні у Сарагосі та, «можливо, проходитимуть і в інших місцях».


Іспанія відправила Україні колону військової допомоги та проводить навчання для бійців ЗСУ

Найближчими днями морем з порту Більбао до порту союзної країни, близької до України географічно, офіційний Мадрид відправить ще 12 «інших великовантажних транспортних засобів», анонсували у відомстві.

У Міноборони Іспанії уточнили, що вони діють у координації з іншими країнами НАТО, ЄС та групою донорів у форматі Рамштайн, і Мадрид вніс уже понад 200 млн євро до Європейського фонду миру для України.

«Загалом надана допомога складалася з польової артилерії, пального, бронетехніки, ракетних комплексів, медикаментів, спорядження, зокрема зимового», – зазначили там.

  • У червні ЗМІ писали, що Іспанія готова дати Україні 40 танків Leopard та комплекси ППО Aspide.
  • Наприкінці літа в Міноборони Іспанії вважали, що Росія може знову атакувати Київ, а «війна буде довгою та жорстокою».

Також читайте: Іспанія не дасть Україні танки Leopard. Посилаються на їхній «незадовільний» стан

Джерело

Новости Украины