Йти на уроки гірськими стежками дві години. Як у селі Замогила на Буковині працює гімназія з пришкільним інтернатом

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Чернівецька обласна рада

У гірському селі Замогила Чернівецької області працює гімназія, до якої не їздять автобуси. Учні йдуть на уроки пішки, деякі — долають 4 кілометри. Ця гімназія — єдина на найближчі села та хутори. Тут облаштували пришкільний інтернат, щоб діти змогли залишитись до вихідних. Як живуть та навчаються діти у найвисокогірнішій гімназії — читайте у матеріалі Суспільне Чернівці.

Гімназія у селі Замогила працює, як філія Дихтинецького ліцею. Цю школу збудували понад 100 років тому. У трьох корпусах тут розташовані навчальні класи, кімната для відпочинку, бібліотека, кухня, їдальня, спальні для дівчат та хлопців. На дворі обладнали спортивний майданчик. Зараз у школі навчається 41 дитина. Через відсутність доріг до школи не їздить автобус, тому діти ходять на уроки пішки. Деякі учні залишають жити в пришкільному інтернаті до вихідних.

У випускному класі цієї гімназії вчиться Богдана Різак. Дівчина живе у сусідньому селі Стебні. Щопонеділка Богдана прокидається о 6 ранку, бо йти до школи їй дві години. Ходить на уроки дівчина разом з братом, сестрою та сусідськими дітьми. Вони всі разом залишаються жити у школі 5 днів на тиждень.

"Учні між собою спілкуються, граються. Ми робимо домашні завдання, в нас є вчитель, який допомагає нам, підказує", — каже Богдана.

Богдана Різак на уроках. Суспільне Чернівці

Загалом у пришкільному інтернаті живе 16 дітей. До обіду діти навчаються, а після мають вільний час для відпочинку; діти грають на спортивному майданчику або відпочивають, також роблять домашні завдання. Навчання у гімназії починається о 9 ранку, учні прокидаються о 7 і лягають о 10 вечора, розповідає вихователь пришкільного інтернату Микола Трухин.

"Опісля підйому у нас ранкова зарядка, сніданок, потім діти йдуть на уроки. Після уроків у дітей є вільний час. Далі у дітей є час для самопідготовки. Потім вечеря, після вечері так само є вільний час", — розповідає Трухин.

Чернівецька обласна рада

У цій гімназії учні вчаться до дев'ятого класу. У закладі працює 13 вчителів. Цьогоріч, через малу кількість дітей, перший та другий клас об'єднали, дітей навчає одна вчителька. В інших класах вчиться приблизно по 6 дітей. Вчителька української мови та літератури Олена Тимуш розповідає, що через таку кількість учнів встигає за урок опитати одну дитину декілька разів.

"Наші учні посідали призові місця у районних конкурсах. І на рівні області учні мали багато призових місць. Це конкурс з української мови імені Петра Яцика, олімпіади з географії, історії та зарубіжної літератури", — розповідає Олена Тимуш.

У 2008 році в закладі зробили ремонт, оновили вікна, двері, замінили дах одного з корпусів.

Новости Украины