Як зрозуміти, що новонародженому холодно чи жарко?

Купуючи дитячий одяг для новонароджених кожна молода сім’я прагне підібрати такі речі, в яких дитині не буде занадто прохолодно чи, навпаки, жарко.

Оскільки ваша крихітка поки що занадто маленька, родині може бути складно навчитися розпізнавати ознаки, які подає їх дитина. Таке трапляється, оскільки ці ознаки не завжди є очевидними або якщо батькам поки що бракує досвіду.

Читайте у нашому матеріалі, на що потрібно звертати увагу, щоб не переохолодити та не перегріти вашого новонародженого.

Як зрозуміти, що новонародженому холодно чи жарко?

5 ознак того, що новонародженому холодно

  1. Неспокійна поведінка

    Ваше маля поки що не вміє розмовляти, тому намагається спілкуватися з вами, використовуючи інший спосіб комунікації – мову тіла.

    На що варто звернути увагу: дитини стала більш вередливою, постійно крутиться у себе в ліжечку. Все це — ознаки фізичного дискомфорту! Впевнені в тому, що ваше чадо добре поїло, нічим не хворіє та у нього сухий підгузок? Тоді, можливо, проблема в переохолодженні.

    У цьому випадку мамі потрібно додати ще один шар одягу, наприклад, нарядити дитину в теплі та зручні чоловічки для новонароджених.

  2. Холодна шия, спина, а також згини рук та ніг

    Холодні ніс, лоб та щічки — далеко не найкращі індикатори фізичного стану вашого янголятка.

    Щоб стовідсотково зрозуміти, що немовля замерзло, помацайте його спину та шию ззаду, а також перевірте згини його ручок та ніжок.

    Кращим індикатором стану малюка вважаються шия, тому, якщо вона буде прохолодною, малюка потрібно терміново зігріти.

    Обов’язково враховуйте температуру шкіри ваших рук: спочатку зігрійте свої руки до комфортної температури й лише потім можете лізти малюкові за комір.

    • Гіпоалергенність;
    • Натуральний склад;
    • Підтримка потрібного теплообміну;
    • Приємні тактильні відчуття;
    • Гарна зносостійкість та практичність.
  3. Сонливість

    Вона може виникнути у разі сильного переохолодження, коли батькам здається, що їх немовля «впадає у сплячку». Як правило, таке може статися під час тривалої прогулянки на свіжому повітрі.

    Річ у тому, що у малюків поки що не налагоджений теплообмін. Саме тому їх потрібно одягати у теплі речі з натуральної тканини, наприклад, з комсомольського трикотажу.

    Головні переваги цієї тканини:

    Знайти гарний трикотажний одяг для малюків ви можете, відвідавши сайт ТМ Демі. Це відомий український виробник дитячого одягу, який відрізняється високою якістю, відмінним пошиттям та великим вибором моделей на будь-який смак.

  4. Бліда шкіра

    Якщо шкіра вашого сонечка стала надто блідою, то це може бути ознакою переохолодження.

    Крім загальної блідості на гіпотермію також можуть вказувати білі плями, що з’явилися на щоках.

  5. Чхання та гикавка

    Чхання не обов’язково може свідчити про застуду. Немовля також може чхати, коли воно замерзло.

    Своєю чергою, гикавка є природною реакцією організму на контакт із холодним повітрям. Воно може здавлювати діафрагму дитини, яка реагуватиме на це гикавкою.

    Помітили якийсь з цих симптомів? Швидше вирушайте у тепле місце та одягайте крихітку у якісні теплі речі з натуральної тканини!

5 ознак того, що новонародженому жарко

Перегрів може бути значно гіршим, ніж переохолодження, тому що через значне потовиділення виникає зневоднення, а це може призвести до незворотних наслідків.

Саме тому матусі варто знати, як вберегти свого малюка від перегріву та які ознаки вказують на те, що дитині вже жарко.

  1. Червона шкіра

    Якщо для переохолодження характерною ознакою є збліднення шкірних покривів, то у випадку перегріву малеча буквально стає червоного кольору. Зокрема, можуть рожевіти чи червоніти кисті рук, а також стати гарячими на дотик.

    Що робити? Прибрати зайвий шар одягу, витерти дитину насухо та одягнути чисті чоловічки для новонароджених.

  2. Малюк стає примхливим

    Ваша дитина добре поїла, не має проблем зі сном, у неї чистий підгузок, проте вона все одно продовжує кричати та плакати? Можливо, проблема саме у тому, що малечі жарко. Також можуть почервоніти вуха чи навіть цілком все обличчя.

    Рекомендуємо перевірити шию ззаду: якщо вона занадто гаряча й волога, немовля страждає від перегріву.

  3. Прискорене диханняЩе одна важлива ознака того, що маля відчуває себе дискомфортно. У цьому випадку знову перевіряємо шию та спину. Якщо вони вологі — геть зайвий одяг!
  4. Сон без пелюшокДитина, якій стає спекотно під час сну, може спробувати самостійно виплутатися з тієї пелюшки, в яку її укутали батьки.
  5. Зневоднення

    При сильному перегріві можуть спостерігатися симптоми зневоднення. Ознаками цього стану є:

    • сухі покриви шкіри та язика;
    • відсутність сечовипускання або значне його скорочення;
    • плач без сліз;
    • відсутність дефекації чи наявність сухого калу.

Тепер ви знаєте все про те, як своєчасно розпізнати перегрів та переохолодження у вашої немовляти. Щоб цього уникнути, треба постійно контролювати стан шкірних покривів дитини та звертати увагу на інші характерні ознаки.

Ну а щоб вам було легше підтримувати потрібний теплообмін, обирайте дитячий одяг з натуральних тканин в інтернет-магазині ТМ Демі. Одягаючи такі речі, ви можете бути впевненими у тому, що дитина відчуватиме себе комфортно за будь-яких умов!

Новости Украины