Які екзамени необхідно скласти студентам-юристам для вступу до магістратури?

Для отримання ступеню магістра у вищих навчальних закладах юридичного спрямування кожен випускник поточного або минулого року зобов’язаний скласти спеціальний іспит. Тест ЄФВВ – це незалежне оцінювання з фаховими дисциплінами, яке складається з декількох частин. Окрім ЗНО Право для магістратури, знадобиться також набрати необхідну кількість балів у загальних компетенціях та з іноземної мови. 

Що входить до ЄФВВ?

Складний тест необхідний для комплексної оцінки рівня знань фахівця, який бажає отримати вищу кваліфікацію, відкрити для себе можливості кар’єрного росту, розширити практику, викладати тощо. Саме тому ЗНО для правовиків складається з декількох окремих тестів:

  1. ТЗНПК. Також має назву тест на загальні компетенції. Перевіряються не професійні знання, а ті, які дозволять зрозуміти, чи підходить абітурієнт для подальшого професійного розвитку в юридичній сфері, наскільки він підготований та соціально адаптований. Тест складається з трьох блоків: критичне, логічне та аналітичне мислення.
  2. Тест з права. Професійний (фаховий) іспит, який покаже рівень знань з правових дисциплін, уміння розв’язувати задачі різного рівня складності, правильно підходити до пошуку відповіді. Більшість питань побудовані таким чином, щоб перевірити не тільки знання фахівця, а й правильність їх використання на практиці.
  3. Тест з іноземної мови. У більшості випадків мова йде про англійську мову, яка є необхідною для успішного ведення юридичної практики, роботи в міжнародних компаніях, вивчення іноземних статей та публікацій, ведення ділового листування тощо. При цьому перевіряються не тільки базові знання, а й володіння юридичною термінологією.

Кожен з тестів здається окремо, при цьому прохідні бали рахуються для кожного з блоків. Важливо набрати необхідну кількість балів, щоб вступити до магістратури. Нерідко проблеми з’являються не через відсутність знань, а й по причині нерозуміння завдання. Тому рекомендується почати підготовку заздалегідь та записатися на онлайн-курси, які допоможуть справитися з іспитом.

Новости Украины