Які переваги й недоліки дощових шин

Існує закономірність – чим швидше розганяється авто, тим стає гіршою його керованість. Про цей очевидний факт всім відомо ще з навчання в автошколі. А якщо дорожнє покриття не в ідеальному стані, наприклад, мокре та ще й з нерівностями, то водію ще складніше утримувати автівку на дорозі.

Влітку, коли дощова погода не рідкість, питання керованості при проїзді калюж стає актуальним як ніколи. Тому треба завчасно перевзувати колеса в відповідну сезону гуму, а не їздити на зимовій, щоб не ризикувати безпекою на дорозі. Зручно підібрати шини саме для вашого авто й умов його експлуатації можна в інтернет магазині https://ascania-shina.com/ua.

Про таке небезпечне явище, як аквапланування почали говорити ще в середині минулого століття. Воно виникає, коли через шар води втрачається зчеплення з дорогою й машина стає практично некерованою. Чим більша швидкість руху, тим важче протектору гуми відводити надлишок води з плями контакту, й небезпека втратити керування зростає. Від надлишку води під протектором утворюється так званий «водяний клин» й шина починає прослизати.

Слід зазначити, що система ABS в такому неприємному випадку буде мало чим корисна, втім як й інші подібні системи, тому покладатися тільки на неї не варто. Кращім варіантом буде встановити розраховану на подібні умови автогуму.

Як працюють аквашини?

Як правило на колесах, призначених для мокрих погодних умов є відповідне маркування, наприклад: «Rain», «Water», «Aqua» або інші написи чи малюнки, які нагадують про воду, наприклад піктограма «парасолька».

Також впізнати такі шини можна за малюнком протектора, він має широкі глибокі канавки, для кращого відводу рідини з-під колеса. Розташування канавок теж має значення. Як правило у таких шин воно може нагадувати ялинку – дренажні канавки розходяться від центру в боки. Вся рідина, яка в них потрапляє, швидко відкидається в боки, що забезпечує стабільність керування навіть на високій швидкості. Все описане робить таку гуму дорожчою за звичайну й трохи більш галасливою в порівнянні з літньою.

Які відмінності дощових шин від звичайних літніх?

Аквашини звісно належать до літнього типу гуми, але мають технічні відмінності:

  • Більш шумні й через те, що часто вони мають низький профіль, не такі комфортні на нерівній дорозі.
  • Малюнок протектору глибокий та має характерну будову, як то кажуть «ялинка», проте зустрічаються й асиметричні моделі.
  • Ціна таких коліс вища, через що не всі водії віддають їм перевагу в виборі. Проте якщо доводиться їздити в дощ, інвестиція буде виправдана.
  • Прохідність дощових коліс гірша, вони не розраховані на ґрунтові, або неякісні асфальтовані дороги. Проте на мокрій дорозі гальмівний шлях в них буде меншим завдяки надійному зчепленню.

Для того, щоб вірно підібрати модель аквагуми, необхідно в першу чергу вірно вибрати розмір профілю коліс. Автовиробники дають на вибір декілька допустимих розмірів для встановлення й вказують їх в інструкції з експлуатації. Також треба звернути увагу на індекс навантаження й швидкості.

Дбайте про заміну гуми заздалегідь, щоб не ризикувати на дорозі!

Новости Украины