За інформацією: Суспільне Вінниця.
Суспільне Кропивницький
В Україні про домашнє насильство його жертви замовчують через стереотип, що розповісти про це соромно, вважає Наталія Цумарєва – психологиня бригади соціально-психологічної підтримки постраждалих від насильства. У Кропивницькому таких бригад дві. Чим займаються, у Міжнародним день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, розказали Суспільному.
У Кропивницькому мобільні бригади соціально-психологічної підтримки, які надають допомогу жертвам насильства, працюють з серпня. На виклики їздять психологиня та соціальна працівниця.
У разі застосування насилля до вас, можна викликати поліцію за номером 102, звернутися до сусідів про допомогу – радить соціальна працівниця мобільної бригади Тамара Кобець. "Ми намагаємось домовитись, коли приїжджаємо, щоб були готові, і могли якось вийти з будинку, щоб фізично не постраждати".
У жінки, до якої приїхали на виклик, конфлікт з прийомною матір’ю. Їй радять, де можна знайти житло. Жінка просить не показувати її обличчя. Мені потрібна допомога, оформити дитину в садок. З старшим я розібралась, а молодшого, хоч куди-знебудь, щоб я могла піти на роботу", – каже вона.
У Катерини двоє дітей – 13 років та 1,8. "Відбувся скандал, – розповідає вона. – Просто мама мені сказала, що я в неї вкрала продукти з холодильника. Я викликала поліцію, бо вона почала лаятись нецензурно і кидати дітей".
Головна задача – допомогти жертві піти від кривдника і навчити жити самостійно, говорить психологиня Наталія Цумарєва. "Тихенько підштовхнути, допомогти їм вирватись із кола насилля. Чому людина потрапляє в коло і не може вийти? По-перше, це економічна залежність. По-друге, позбавитися від почуття сорому, тому що дуже складно про це взагалі говорити. В Україні склалася така традиція – не виносити сміття, як то кажуть, із хати".
Робота з психологом. Суспільне Кропивницький
Ольга постраждала від домашнього насильства. "В мене дуже складна ситуація з чоловіком. Було декілька видів насильства – це психологічне та навіть трохи фізично. Погрози і не тільки погрози, іноді він намагався не таке, щоб взагалі там побиття, але сплеск емоцій".
Кропивничанка Ірина говорить, її ображає чоловік. "Після одного з таких випадків вона зателефонувала працівницям мобільної бригади. Поганими словами обзивав, бувало таке, що виганяв з дому. І я геть не мала надії, що мені хтось допоможе, в цю тяжку хвилину. Було так, що я зверталась до відділу поліції, приїжджали хлопці, які мені допомагали його вгамувати".
Бригади супроводжують людей на всіх етапах – від звернення до повного вирішення проблеми. Допомога безкоштовна, каже працівниця мобільної бригади соціально-психологічної підтримки Дар'я Іщенко. "Ми можемо знайти варіант тимчасового перебування для постраждалого, його ми туди можемо і доправити. Ми можемо працювати із внутрішньо переміщеними особами. Війна – це взагалі насильство над всіма".