За припущеннями місцевих, ця вода – з каналізації, і стікає в річку Ірша, що неподалік комбінату. Місцеві журналісти з’ясовували, чому біля заводу збирається вода та чи справді вона згодом забруднює Іршу, повідомляє infomalin.biz.
У суботу, 15 травня 2020 року, малинчанин Микола Лікарчук опублікував у своєму Facebook відеозапис, на якому видно, що біля воріт м’ясокомбінату, що на вул. Кримського, 137, зібралось доволі багато води. Автор допису припускає, що усі води течуть з каналізації і згодом потрапляють в Іршу.
«Ось ця вода смердюча із каналізації м’ясокомбінату біжить прямо в нашу річку Ірша. І я не знаю, хто за це повинен нести відповідальність», — емоційно коментує відеозапис Микола Лікарчук.
ІнфоМалину вдалось отримати коментар директорки ТОВ ТД «Українські харчові технології» Майі Тарасенкової. Керівниця заводу запевняє: води, зафіксовані на відеозаписі, — не каналізаційні, а накопичились внаслідок затяжних дощів.
«Мені справді кілька днів тому телефонували з повідомленнями, що це за води і куди вони стікають. Не довго думаючи, виїхала на місце, бо самій було цікаво дізнатись причину. Так, справді, на задньому дворі заводу збирається вода. Але це аж ніяк не каналізаційні стоки! Ці калюжі набрались через дощі і зруйноване асфальтне покриття», — наголосила Майя Тарасенкова.
З її слів, каналізаційні стоки підприємства регулярно вивозить ФОП Фещенко, який має укладений договір із заводом. Щоправда, додала, що на час карантину відходи вивозять рідше, оскільки м’ясокомбінат працює один-два рази на тиждень.
«Усі каналізаційні викиди забирає Фещенко, ми ніколи з цим проблем не мали. Робочі приїжджають один, два або три рази в тиждень і все вичищають. Від 16 березня завод працює один день в тиждень, тому зараз навіть немає, що забирати. Викликаємо забір приблизно раз у сім днів. Кожен вивіз у мене задокументований — можу будь-кому показати акти виконаних робіт. Все приведено до ладу, все відкачується. Мені боятись нічого» — зазначила Тарасенкова.
Директорка підприємства також запевняє, що від заводу до Ірші не має жодних потічків, по яких маса вод могла би потрапити у річку.
«Від заводу до річки близько 350 метрів. Я спеціально пройшла усю відстань, щоб оглянути, чи може щось викидатись в Іршу. Усе чисто – вода, як і говорила, обмежується територією заднього двору. Сьогодні (18 травня, — ред.) калюжі знову повні, бо дощі. Навіть сміттєвоз на територію не міг проїхати… Періодично ми засипаємо ями тирсою, яка втягує рідину, але це не завжди ефективно. У будь-якому випадку малинчанам нічого хвилюватись – м’ясокомбінат не забруднює води Ірші», — наголосила Майя Тарасенкова.
Михайло Фещенко, фірма якого вивозить каналізаційні стоки м’ясного заводу, повідомив, що востаннє відходи підприємства забирали у суботу, 16 травня.
«Під час карантину працюємо зараз у такому режимі: при потребі нам телефонують і ми виїжджаємо на забір. У суботу (16 травня, — ред.) подзвонили, щоб забрали відтоки з м’ясокомбінату. Робочі одразу виїхали і все почистили», — повідомив Фещенко.
Начальник Малинського районного управління ГУ ДПСС у Житомирській області Віктор Гвоздецький у коментарі ІнфоМалин зазначив, що жодних скарг на несанкціоновані викиди відходів м’ясокомбінатом не надходило. Відповідно, Держпродспоживслужба не має підстав проводити перевірки.
«Інформації про витікання стічних вод від цього суб’єкта господарювання у нас не було. Якщо б такі заяви були, то при міській раді могли б створити тимчасову комісію, яка б розібралась у ситуації та вжила заходи щодо припинення порушень. Бо незаплановані перевірки законодавством передбачені лише у випадку звернень», — пояснив Гвоздецький.
Нагадаємо, влітку 2018-го в Ірші було заборонено купатись через бактеріальне забруднення.
Олена Петренко
малинщина малин м’ясокомбінат викид стічні води річка ірша забруднення